Karşıyaka Sanat Derneği: 'Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım'

Yeni dönem çalışmalarını başlatan koro, açılışta künefe partisi verdi ve "tatlı yiyelim, tatlı söyleyelim" dedi. 

KÜLTÜR SANAT 06.09.2019, 10:53
Karşıyaka Sanat Derneği: 'Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım'

Son 2 yıl müzikseverlere verdiği konserlerle tanınan  Karşıyaka Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosuna yurt dışından konser teklifleri geliyor.
TRT kanun Sanatçısı, Erol Gönüldaş şefliğindeki Karşıyaka Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu yeni dönem çalışmalarını başlattı. Sen de gel kültür kafede yapılan yeni dönemin ilk çalışmasının ardından "tatlı yiyelim, tatlı söyleyelim"  diyen solist Bülent Aşçıbaşı'nın sürpriz künefe partisiyle şenlendi. 

Karşıyaka Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosunun geçtiğimiz iki yılda verdiği konserlerle büyük sükse yaptığını belirten koordinatör Mustafa Orta, "bu yıl da müzikseverlere güçlenen kadromuzla büyük sürprizlerimiz olacak. Çıta yükseldi, kalite arttı. Başkanımız Avni Erboy önderliğindeki güçlü yönetim kadrosu  bize güçlü katkı sağlıyor. Özellikle başkanımız Avni Erboy'un olağanüstü desteğini yok sayamayız. Güç ve moral kaynağımız. Yurt içi ve dışından gelen teklifleri yönetim olarak değerlendiriyorlar. Bizzat başkanımıza Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya'dan teklif geldi. Yurt içindeki festivallerden de davet aldık. Yeni sezon takvimimizi yaparken bunları da değerlendireceğiz" dedi.
Mustafa Orta, yeni katılımlarla güçlendiklerini ve daha güçlü sesleri aralarına dahil edeceklerini de sözlerine eklerken, "aramıza katılmak isteyen müzik dostlarını da bekliyoruz" diye çağrı yaptı. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?