İZKUŞ 7. Ulusal Karikatür Yarışması

İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği İzmir Kuş Cenneti’nin korunması, bozulan doğal alanların yeniden eski doğal haline getirilmesi, ulusal ve uluslararası tanıtımının sağlanması ve gelecek kuşaklara bozulmamış doğal alanlar olarak bırakılması amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyor. İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği tarafından geleneksel hale gelen “İzmir Kuş Cenneti 7. Ulusal Karikatür Yarışması” düzenleniyor.

KÜLTÜR SANAT 31.03.2016, 10:13 31.03.2016, 10:13
İZKUŞ 7. Ulusal Karikatür Yarışması

“İzmir Kuş Cenneti 7. Ulusal Karikatür Yarışması”  kapsamında “İzmir Kuş Cenneti’nde Havada, Karada, Suda Yaşam” konusu işlenecek.  Yarışmaya katılacak adaylar 31 Mayıs 2016 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Yarışma ulusal ölçekte, tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açık olacak. Karikatürlerin çizim tekniğinin serbest olduğu  yarışmaya gönderilen eser ödül alsın ya da almasın iade edilmeyecek. Bir yarışmacı, en fazla 5 eser ile yarışmaya  katılabilecek. Yarışma Seçici Kurulu, Haziran Ayı içerisinde toplanacak, seçilen yapıtlar iki gün içerisinde www.izmirkuscenneti.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Kazananlara önceden bildirim yapılarak ödülleri İzmir'de açılacak sergide törenle dağıtılacak. Yarışmada ilk üç dereceye girenlerden İzmir dışında olanların törene gidiş-geliş ve bir günlük konaklama giderleri İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği tarafından karşılanacak. Yarışmaya gönderilen karikatürler arasından seçici kurulun belirleyeceği bir bölümü, hazırlanacak olan bir albümde toplanacak.

Yarışmada birinciye 3 bin,  ikinciye 2 bin 500, üçüncüye 2 bin ve  üç adet mansiyon ödülü olarak bin  TL  verilecek.

Yarışmanın seçici kurulunda, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı ve bir çok karikatürist bulunuyor.

Fatih Özkılınç - Ege Ajans

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208