'İtiraz Ediyorum' tekrar seyircisi ile buluşuyor; işte tarihler

İzmir’de 5 Ocak 2020 tarihinde İsmet İnönü Kültür Merkezinde kapalı gişe olarak tiyatroseverlerle buluşan oyun İzmir için bir mini turneye çıkıyor.

KÜLTÜR SANAT 05.03.2020, 15:31 05.03.2020, 16:30
'İtiraz Ediyorum' tekrar seyircisi ile buluşuyor; işte tarihler

5 Ocak 2020 tarihinde İsmet İnönü Kültür Merkezinde oynadığı İtiraf Ediyorum isimli tek kişilik güldürüsü 13 Mart’ta Selçuk’ta, 14 Mart’ta Torbalı’da ve 15 Mart’ta Menemen’de tiyatroseverler ile buluşacak. Mandıra Filozofu filmleriyle tanınan, Müfit Can Saçıntı, İtiraz Ediyorum isimli, canlı müzikli tek kişilik güldürüsünde, güldürürken düşündürmekle kalmıyor, eğlendirirken de düşündürüyor.

 Filmlerindeki eğlenceli kapitalist sistem eleştirisini gösterisinde de sürdüren Müfit Can Saçıntı, gösterinin isminden de anlaşılacağı gibi çeşitli konularda itirazlarını eğlenceli bir şekilde dile getiriyor. Evlilikten, eğitim sistemine, çalışma hayatından reklamlara kadar, pek çok konuda düşündürürken güldürmeyi başarıyor.
Oyunun canlı müziklerini ise, dünyada ender bulunan kontr tenor bir sese sahip Ateş Arya yapıyor.  Oyunda Kantodan “rap”e kadar pek çok eğlenceli şarkı yeralıyor.

Müfit Can Saçıntı’nın yazdığı oyun, Avrupadaki bazı festivallere şimdiden davet almaya başlarken, yıl boyunca Türkiye’de ve Avrupada sahnelerde olacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?