Fransız diva 8 Mart için geliyor

İKSEV, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği 24. İzmir Avrupa Caz Festivali, Fransız diva Marie Mifsud'u ağırlayacak.

KÜLTÜR SANAT 06.03.2017, 12:00 06.03.2017, 12:11
Fransız diva 8 Mart için geliyor

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği 24. İzmir Avrupa Caz Festivali, İzmir Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, Fransız diva Marie Mifsud'u ağırlayacak. Yorumcu ve besteci Marie Mifsud, Festivalde iki farklı konser verecek.

Marie Mifsud (vokal), Adrien Leconte (davul), Victor Aubert (kontrbas), Thibault Gomez (piyano) ve Quentin Coppalle'den (flüt) oluşan Beşli, 'Marie Mifsud Project' ile 8 Mart Çarşamba günü 20.00'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Küçük Salon'da olacak.  Grup, 9 Mart Perşembe günü 20.00'de İzmir Fransız Kültür Merkezi Salonu'nda Fransız yazar, şair, müzisyen, şarkıcı Boris Vian'ın şiirlerinden kompozisyonlar sunacak.


""Bir jamsession sırasında Marie Mifsud, davulcu, söz yazarı ve besteci Adrien Leconte ile buluşur. Birlikte, piyanist Tom Georgel, kontrbas sanatçısı Victor Aubert ve flüt sanatçısı Quentin Coppalle'den oluşan benzersiz bir müzik evreni yaratırlar. Beşli, sahnede standartların çılgın bir dokunuşla yeniden düzenlendiği ve kompozisyonun etkileyici Fransızca kelimeler ve tekerlemelerle geliştiği projeleriyle içtenlikli bir müzikal dile dayalı uyumlu bir varlık inşa etmektedir.

 

Yorumlar (0)
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?