4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali başladı

Türkiye’den ve farklı ülkelerden önemli şair ve yazarları bir araya getiren 4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, şiir kürsüsü ile başladı.

KÜLTÜR SANAT 14.06.2019, 15:38 14.06.2019, 21:25
4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali başladı

İzmirliler tarafından heyecanla beklenen 4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, şiir kürsüsü ile başladı. 14- 22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin ilk programı olan şiir kürsüsünde, sanatseverler bilinen şairler ile kendi yazdıkları şiirleri okudu.

Kürsüye çıkıp şiirlerini edebiyatseverlerle paylaşan vatandaşlar, keyif dolu anlar yaşadı. Bu yıl ‘Edebiyat güldürür’ temasıyla gerçekleştirilen festivalin Onur konuğu Türkçe’nin en önemli şair ve yazarlarından Murathan Mungan olacak. Festival kapsamında Macar edebiyatı ve İtalyan şiiri üzerine iki özel söyleşi ve şiir akşamı düzenlenecek. Aynı zamanda festival kapsamında Seferihisar, Selçuk, Karaburun, Kemalpaşa, Foça ve Tire'de de etkinlikler gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve farklı ülkelerden önemli şair ve yazarları bir araya getirecek olan festivalin resmi açılışı ise bu akşam Kültürpark’ta gerçekleştirilecek.

DHA

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?