Batuhan KAYA/İz Gazete- Haziran ayının 10’uncu gününde düşük ücretler, mobbing ve kötü çalışma koşulları nedeniyle greve çıkan Arkas Holding’e bağlı Kristal Yağ işçileri, direnişlerinde 17’nci güne ulaştı. Tek Gıda İŞ’e bağlı İşçiler, 17 günden bu yana fabrikaya girmeyerek üretimi durdurdu ve grevlerine devam etti. Kristal Yağ patronu ise 17 günlük süreçte işçilerle bir kez dahi görüşme gerçekleştirdi. Arabulucu ile Tek Gıda İŞ Sendikası yetkilileri arasında devam eden görüşmeler ise sonuç vermedi. Kristal Yağ İşyeri Temsilcisi Gülnaz Küçüközmen grev süreci hakkında, İz Gazete’ye konuştu. 

Küçüközmen devam eden grev hakkında, “Grevimizin 17’nci gününde direnmeye devam ediyoruz. Bugüne kadar karşı tarafla bir görüşme olmadı ancak yarın sendika başkanımız arabulucu ile bir araya gelecek ve bir toplantı yapacaklar. Yarınki süreç nasıl geçer onu da bilmiyoruz ancak yarın netleşir diye düşünüyorum. İçeri giren hiç işçi yok. Sadece 11 arkadaşımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Yarın taleplerimize ne diyecekler duyacağız

Yarın işvereni temsilen arabulucu ve Tek Gıda İŞ Sendikası yetkilisinin görüşme gerçekleştireceğini aktaran Küçüközmen, “İşverenden ne teklif geldi ne de bir görüşme oldu. Bildiğiniz gibi biz Arkas Holding’e bağlıyız. Belki Arkas’ın İnsan Kaynakları Direktörü ile bir görüşme olabilir. O da net değil ancak yarın saat 2’de karşı tarafın taleplerimize, sendika başkanımızın ileteceği taleplere ne diyeceğini göreceğiz” dedi.

Tek derdimiz ücretler değil

Greve çıkma sebeplerinin sadece ücretler değil aynı zamanda mobbing ve kötü çalışma koşulları olduğunu hatırlatan Küçüközmen, işverene sunacakları talepler hakkında şöyle konuştu:

“Biliyorsunuz bu ekonomik şartlarda aldığımız ücretler eridi ve Kristal Yağ’da herkes asgari ücrete çalışıyor. Bizim burada tek savaşımız ücret değil. Biz, mobbing konusunda, iletişim sorunu konusunda da taleplerimiz olacak. Kalkıp 30 lira 40 lira gibi bir talebimiz henüz olmadı. Bizim isteğimiz mobbinge maruz kalmamak ve bizler değer verilmesi.”

Muhabir: Batuhan Kaya