CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gürkan Hacır'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Taksim Meydanı programına  kurultay sonrası ilk demecini verdi. Programda Barış Yarkadaş, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin detaylarını açıkladı.


Programda Yarkadaş, şu mesajı okudu

Kılıçdaroğlu:  “Moralim gayet iyi... Herkese selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gün boyunca ziyarete gelen dostlarımız ve partililerimiz ile görüştük. Süreci iyi değerlendirdik. Türkiye’de demokrasinin işlediği tek kurum CHP’dir. Tüm kurumların CHP’deki demokrasiyi örnek alması gerekiyor. Kurultayda çeşitli tartışmaların olması doğaldır. Ancak bunlar artık geride kalmıştır. Başta Genel Başkanımız Özgür Özel olmak üzere göreve yeni seçilen tüm arkadaşlarımızın başarılı olmasını temenni ediyorum.”  

Yarkadaş, CHP Eski Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’unun odasını topladığını ve önümüzdeki günlerde devir teslim töreni gerçekleştireceğinin bilgisini sözlerine ekledi.

Kılıçdaroğlu aktif siyaseti bıraktı mı?

Yarkadaş, Kılıçdaroğlu ile konuşmasında bundan sonra kısa bir süre dinleneceğini ifade ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun aktif siyaset yapmayacağını belirten Yarkadaş, bir vakıfta Türkiye demokrasisinin gelişmesi için çalışacağını duyurdu.