Kazakistanlı iş adamı Alijan Ibragimov'un oğlu Shukrat Ibragimov'un mega yatı "IDynasty", yeniden Fethiye Limanı’na geldi. Fethiye İskelesi'ne yanaşan 4 bin 437 grostonluk yata karadan 220 bin litre yakıt ikmali yapıldı. Ibragimov'un Fethiye'ye Fethiyeli iş adamı Yunus Önder ile birlikte Fethiye ve Göcek çevresini gezdikleri öğrenildi.

Yunus Önder, Forbes zenginler listesinde baş sıralarda bulunan Suudi Arabistan merkezli 350 bin çalışanı ile dünyanın en büyük şirketleri arasına girmeyi başarmış Al Muhaidib Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sulaıman Al Muhaıdıb ve kardeşleri ile dünyanın en büyük enerji şirketleri arasında gösterilen Eusrasian Gas Energy Yönetim Kurulu Başkanı Shukhrat Ibragimov ile birlikte Emad Al Muhaıdıb, Essam Al Muhaıdıb'ın, Fethiye ve çevresinde yatırım amaçlı gözlem yaptıkları öğrenildi.

7 tanker ile 220 bin litre yakıt aldı

‘IDynasty’e Fethiye Limanı’nda karadan yakıt ikmali yapılırken, 200 milyon euro değerinde bulunan mega yata İzmir’den getirtilen 7 tankerle 220 bin litre yakıt ikmali yapıldığı öğrenildi. Cayman Adaları bayraklı ‘IDynasty’ın 220 ton akaryakıt karşılığında yaklaşık 6 milyon TL bıraktığı öğrenildi. 22 misafir ağırlayabilen ‘IDynasty’de 34 mürettebat kaldığı bildirilirken, 17 deniz mili azami hıza ulaşabilen ultra lüks yatın, helikopter pistinin yanı sıra yüzme havuzundan tüm lüks özelliklere sahip olduğu da belirtildi.

Dünyanın en büyük 77. yatı

Dünyanın en büyük yatları sıralamasında süper yat ‘IDynasty’ 77'nci sırada yer alıyor. ‘IDynasty’in Fethiye Limanı’ndan İspanya’nın Malaga Limanı’na gideceği öğrenildi.