İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) her yıl olduğu gibi bu yılda iyilik peşinde koştu. Maraton İzmir 2024 koşusuna katılarak Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) adına üniversite öğrencilerine burs bağışı toplayan İZSİAD üyeleri, yarınlar için ter döktü. Maraton İzmir’e İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz, İZSİAD Başkan Yardımcısı Ali Talak, İZSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Özkan
Mucuk ile İZSİAD Üyeleri Taner Telcioğlu, Kenan Mazıcı katılırken, ÇYDD Yöneticileri de koşuda yer aldılar.

Bağışta şampiyonluk hedefleniyor

Geçen yıl 202 bin TL ile ÇYDD adına en fazla bağış toplayan STK’lardan biri olan İZSİAD bu yıl bağış miktarını daha da artırarak bağış kampanyasında yine şampiyon olmayı hedefliyor. İZSİAD adına projeyi koordine eden İZSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Talak, geleceğimiz olan genç kuşakların eğitimi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

ÇYDD ile öğrencilere ulaştırılacak

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz ve yönetim kurulu ve üyeler ile birlikte bu yılda Maraton İzmir’e katıldıklarını belirten Talak, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adına bağış topladıklarını belirtti. Bağışlar ile birlikte bu yılda birçok öğrenciye burs imkanı sağlamayı hedeflediklerini vurgulayan Talak, “Çünkü aydınlık bir geleceğin ancak eğitimle mümkün olabileceğine inanıyoruz. İZSİAD Eğitim Komisyonu olarak da eğitime önemli katkılar sağlıyoruz. Bundan sonra da eğitim konusunda duyarlı olmaya devam edeceğiz. Kazandıklarını bu toplumla paylaşmayı bilen İZSİAD üyelerinin bu yıl da rekor bağışa imza atacaklarından hiç şüphem yok. ” dedi.

Editör: Tuğkan Üsküp