İzmir'in önemli ulaşım araçlarından biri olan ESHOT, bazı güzergahlarda değişikliğe gitti.

ESHOT'tan yapılan açıklamada Bayraklı Toplu Konutları ile Bayraklı İZBAN arasında ulaşımı sağlayan 598 nolu otobüslerde güzergah değişikliğine gidildiği belirtildi.

23 Ekim tarihinden itibaren geçerli olan güzergah değişikliğinin nedeni ise doğalgaz hattı kazım çalışmaları olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 23 Ekim 2023 Pazartesi gününden itibaren 598 Bayraklı Toplu Konutları-Bayraklı İZBAN hattımızda, doğalgaz hattı kazım çalışmaları nedeniyle geçici güzergah değişikliğine gidilmiştir.

Hattımız çalışmalar süresine Bayraklı Çocuk Parkı Durağı son durak olacak şekilde hizmet verecektir. Hattın mevcuttaki Bayraklı İZBAN güzergahı iptal edilmiş olup 2179 sokak, 2143 sokak, 2140 sokak, 2129 sokak, 2109 sokak, 2106 sokak, Şehit Hakan Uysal Sokak güzergahları kullanılacaktır.


Menemen'de de güzergah değişikliği

ESHOT bir duyuru da Menemen için yaptı. İçme suyu inşaat işi nedeniyle burada da güzergah değişikliğine gidildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Menemen ilçesi, Seyrek Merkez ve çevre mahalleri içme suyu inşaatı işi nedeniyle;
619 No.lu Seyrek-Ulukent Aktarma Merkezi 2, 750 No.'lu Yeni Foça-Ulukent Aktarma Merkezi 2, 757 No.lu Maltepe-Ulukent Aktarma Merkezi 2 ve 850 No.lu Tuzçullu-Ulukent Aktarma Merkezi 2 İZTAŞIT hatlarımız, Seyrek Merkez'e hizmet veremeyecektir.

Hatlarımız çalışmalar süresince Çevre Yolu üzerinden hizmet vermeye devam edecektir.