İzmir'de denize girmek için oldukça fazla seçenek bulunuyor. Plajlar, koylar, hatta adalar bile İzmirlilerin yazın serinlemek için gittiği noktalardan oluyor. Bu plajlardan biri de eşsiz güzelliğiyle Dalyan Kocakarı Plajı. Peki Dalyan Kocakarı Plajı nerededir? Dalyan Kocakarı Plajı'na nasıl gidilir?

Dalyan Kocakarı Plajı

İsmi ile de oldukça dikkat çekici bir plaj olan Kocakarı Plajı, Çeşme'nin en sakin, huzurlu ve keyifli plajlarından biridir. Aynı zamanda mavi bayrağa sahiptir

Küçük bir işletmenin bulunduğu bu halk plajı, daha çok yerel halkın bildiği ve yaz aylarında denize girip, piknik yapmak için tercih ettiği bir yerdir.Çeşme ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta, Dalyan Üniversite Mahallesi'nde bulunan Kocakarı Plajı'nın kumsalı ince kumludur ve ilk girilen bölümde yer yer taşlar olsa da deniz zeminin büyük bölümü de ince kumlu, rahatça yürünebilen bir özelliktedir. Su seviyesinin sığ ve soğuk olduğu Dalyan Kocakarı Plajı'nda şemsiye, şezlong, duş, tuvalet gibi imkânlar sunan küçük bir işletme bulunur.

İşletmeden yararlanmak istemeyenlerin özellikle güneşten korunmak için şemsiye ve rahat vakit geçirmek için kamp sandalyesi götürmesi tavsiye edilir.

Dalyan Kocakarı Plajı giriş ücreti

Kocakarı Plajı'na giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Yani plaja giriş ücretsiz. İçeride bulunan işletmede ise şezlong, şemsiye, duş ve WC gibi imkanlardan faydalanmak istiyorsanız belirli bir ücretlendirmesi var.

Dalyan Kocakarı Plajı nerededir? Nasıl gidilir?

 Dalyan Kocakarı Plajı, Çeşme Yarımadası'nın kuzeydoğusunda, Dalyan'a 1,5 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Plajın açık adresi ise şu şekilde: Üniversite Mh., 35930 Dalyan / Çeşme/Çeşme/İzmir

Ulaşım: Kocakarı Plajı'na gitmek için birçok imkan bulunuyor. ESHOT'uun 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsüyle Uğur Mumcu Parkı'nda indikten sonra kısa bir yürüyüşle bu plaja ulaşabilirsiniz. Ayrıca Çeşme'den kalkan dolmuşlarla da Dalyan bölgesine varabilirsiniz. 

Özel aracıyla plaja gelmek isteyenler için aşağıya bir harita bilgisi bıraktık. Haritaya tıklayıp yol tarifi oluşturarak Kocakarı Plajı'na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: Haber merkezi