İzmir’de Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir grubun yasa dışı silah ticareti yaptığı ve ruhsatsız atölyede silah ürettiği yönünde aldığı bilgi üzerine, Karabağlar ve Buca ilçelerinde 3 şüpheliye ait 6 farklı adreste arama yaptı.

Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Yapılan aramalar neticesinde, 1 adet UZİ olarak tabir edilen otomatik tabanca, 41 adet tabanca, 4 adet mermi atar tüfek, 7 adet av tüfeği   6 adet AK-47 uzun namlulu silah şarjörü, 2 bin 164 adet çeşitli çaplarda tabanca fişeği, 309 adet şarjör ve çok sayıda tabanca yapımında kullanılan tabanca parçası ele geçirildi.  
Operasyonlarda yakalanan 3 şüpheli gözaltına alındı. Bu zanlılardan 1’i emniyetteki ifadesinin ardından salıverilirken, adliyeye sevk edilen 2 şüpheli ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. 

Konak'ta da operasyon gerçekleşti: 1 kişiş tutuklandı

İzmir’in Konak ilçesinde, yasa dışı silah ticareti yapan şüphelilere yönelik operasyonda 5 tabanca ve 1 av tüfeği ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden 1’i tutuklandı.  Yapılan aramalarda 5 tabanca, 5 şarjör ve 1 av tüfeği ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen 3 şüpheliden 2’si serbest kalırken, 1’i tutuklandı.