Yaz Spor Okulu bünyesinde 32 farklı alanda düzenlediği kurslar ile Çiğlili vatandaşlara dilediği alanda spor yapma imkanı sunan Çiğli Belediyesi, yoga tutkunlarını da unutmadı. Çiğli Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Açık Hava Yoga Buluşmalarının ilki Ataşehir Mahallesi’nde düzenlendi. Farklı yaş gruplarından kadınların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, uzman eğitmen eşliğinde doğa içerisinde ruhsal ve bedensel olarak rahatlama çalışmasında bulunuldu.

Haftanın üç günü devam edecek

Açık Hava Yoga Buluşmaları yaz ayları boyunca haftanın üç günü farklı mahallelerde devam edecek. Etkinlikler, Pazartesi ve Çarşamba günü 08.30-09.30 saatleri arasında Ataşehir Mahallesi’nde, 11.00-12.00 saatleri arasında Egekent Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Cuma günü 08.30-09.30 saatleri arasında ise Köyiçi Mahallesi’nde buluşulacak. Talep olması durumunda mahallelerden servis kaldırılacak. Yoga etkinliği ile ilgili bilgi almak ve serviskaydı yaptırmak isteyenler 0232 520 60 28 (4311) numaralı hattan sorularını ve taleplerini iletebilecek.

Sağlıkyaşam için sporu teşvik ediyoruz

Sporun ruh ve beden sağlığı açısından önemine dikkat çeken Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “İlçemizde yaşayan her yaştan vatandaşımıza dilediği branşta spor yapma imkanı sunmak için özveriyle çalışıyoruz. Yaz spor okulumuz bünyesinde 32 farklı alanda kurslarımız devam ediyor. Bununla beraber kadınların kendisine zaman ayırması; ruhsal ve bedensel olarak yenilenmesi amacıyla yoga buluşmaları düzenliyoruz. Havaların ısınması ve katılımcılarımızın talebi doğrultusunda etkinliğimizi açık havada yapıyoruz. Gösterilen yoğun ilgi dolayısıyla etkinlik sayımızı haftada üç güne çıkardık. Farklı mahallelerimizden etkinliğe katılmak isteyenler olur ve kayıt yaptırırsa ücretsiz olarak ulaşım imkanı da sunacağız. Çiğlili komşularımızın sporla iç içe bir yaşam sürmesi adına üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: BÜLTEN