İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı’nın ismiyle iş insanlarından para talep edildiği bilgisine ulaşıldığını söyleyerek yazılı açıklama yaptı.

Büyükşehir'in açıklamasında, "İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden hiçbir kamu görevlisinin bu yönde bir talepte bulunması söz konusu değildir" denildi.

Açık bir dolandırıcılık girişimi

Büyükşehir'in açıklaması şu şekilde:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı’nın ismi kullanılarak telefonla ulaşılan iş insanlarından para talep edildiği öğrenilmiştir. Açık bir dolandırıcılık girişimi olduğu tespit edilen söz konusu eylemin sorumlularının belirlenmesi için tarafımızdan hukuki süreç başlatılmıştır.

Geçmişte de örneklerine rastlanan, iyi niyetli yurttaşlarımızı suistimal amacı taşıyan bu tür eylemlere karşı duyarlı olunması önem arz etmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden hiçbir kamu görevlisinin bu yönde bir talepte bulunması söz konusu değildir.

Telefonda kendini İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri şeklinde tanıtarak veya onun adıyla para talep eden kişilere itibar edilmemesini ve böyle durumlarda en kısa sürede emniyet birimlerine bilgi verilmesini rica ederiz.

Kaynak: Bülten