Gizem TABAN ŞEBER/İZ GAZETE- Geride kalan genel seçimlerde İYİ Parti’den İzmir Milletvekili Aday Adayı olan Diş Hekimi Revaylin Bilgin, Konak’ı yönetmeye talip oldu. İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Konak Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan İYİ Partili Bilgin’i, adaylık açıklamasında partililer yalnız bırakmadı.

iyi-partili-isim-konaka-talip-oldu-ceketimi-koysam-kazanirim-annnnnnnlayisi-degismeli

İlçemizi iyi tanıyoruz

İYİ Parti’nin 2024 yerel seçimlerine tüm il ve ilçelerinde kendi adaylarıyla katılma kararının altını çizerek konuşmasına başlayan İYİ Parti Konak Belediye Başkan Aday Adayı Diş Hekimi Revaylin Bilgin, “Aday adaylığı isteğimi İlçe Başkanımız Sayın Coşkun Tatar’ a bildirdim. Gerek başkanımızın, gerek ilçe yönetim kurulumuzun ve gerekse birlikte çalışmaktan her zaman mutluluk duyduğum siz değerli arkadaşlarımın takdiri ile aday adaylığı sürecimi başlattım. Bu konuda beni destekleyen beni cesaretlendiren tüm teşkilatımıza çok çok teşekkür ediyorum. Şunun çok iyi bilinmesini isterim ki; biz İYİ parti Konak İlçe teşkilatı olarak ilçemizi çok iyi tanıyoruz; 12 Semt 111 Mahallemiz de sürekli olarak sahadayız. Hemşehrilerimizin sorunlarına ve belediyecilik anlamında beklentilerine vakıfız. Biz kazandırmanın veya kaybettirmenin tarafı değiliz. Biz ilçemizdeki tüm hemşehrilerimizle, liyakatli kadrolarımızla artık kronik hale gelmiş sorunlara çözüm olmanın kararlılığı ve azmindeyiz. Artık ceketimi koysam kazanırım anlayışının değişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bunu projelerimizle, çözüm önerilerimiz ve sonuçları ile değiştirecek bir alternatif ortaya koymak amacındayız. Hemşehrilerimiz iki kutup arasında seçim yapmak zorunda kalmamalıdır” diye konuştu.

Her sokağa gideceğiz

Adaylaşması halinde seçimi kazanacağına inancının tam olduğunu vurgulayan İYİ Partili  Bilgin, “Aday adaylığı sürecimizin adaylıkla noktalanması halinde, teşkilatımızla hep birlikte çok çalışacağız her mahallemize, her sokağımıza tekrar tekrar gideceğiz kendimizi, projelerimizi, çözüm önerilerimizi anlatacağız onların onayını mutlaka alacağız. İnanıyorum ki siz değerli yol arkadaşlarımla birlikte vatandaşlarımızın takdir ve teveccühünü kazanacağız. Biz bu seçimi Konak ilçe teşkilatı olarak kazanacak inanca, azme, kararlılık ve enerjiye sahibiz. Çok çalışacağız ve kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Revaylin Bilgin kimdir?

Konak Belediye Başkan Aday Adayı Revaylin Bilgin, eğitim, iş, aile ve siyasi hayatını şöyle anlattı:

“1969 Yılında İzmirli bir anne, Manisalı bir babanın kızı olarak dünyaya geldim. İlk ve orta tahsilimi babamın görevi gereği ülkemizin değişik illerinde tamamladım. Daha sonra Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanarak yükseköğrenim hayatıma başladım. Mezuniyetimin ardından aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Uz. Dr. Ahmet Murat Bilgin ile evlendim. Sağlık bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak diş hekimi olarak Sağlık Bakanlığı’nda göreve başladım. Farklı il ve ilçelerde devlet hastanelerinde, sağlık ocaklarında, diş hastanelerinde ve 2008 de çıkan tam gün yasasına kadar özel muayenehanelerimde meslek hayatımı sürdürdüm. 27 yıllık bir kamu görevinin sonunda emekli oldum. Meslek hayatımı sürdürürken kadın derneklerinde, yardım derneklerinde kurucu üye, üye ve yönetim kurullarında görev aldım. Yine tüm eğitim ve meslek hayatım sürecinde okul takımlarında, üniversite takımlarında ve yönetiminde olduğum spor kulübünde voleybol branşında aktif sporcu olarak yer aldım. Bütün bunların yanında 1993 yılında kızım dünyaya geldi. Tüm çalışan kadınların yaşadığı zorlukları bir anne olarak ben de yaşayarak çocuğumu yetiştirdim. Hekim olmamdan kaynaklı eğitim alışkanlığımdan dolayı eğitimimi her zaman gönlümde yatan farklı bir alana kaydırarak Uluslararası İlişkiler Fakültesini de bitirdim ardından son olarak da Gayrimenkul ve Emlak Yönetimi ön lisans eğitimime devam ettim. 2019 yılında emekli olarak özel sektör hayatıma başladım. 2020 yılında pandeminin başlaması neticesinde meslek hayatımı sonlandırdım. Daha sonra yakından takip ettiğim iki kutuplu siyasete alternatif olacağına Türkiye’nin önünü açacağına inandığım İYİ Partiye hizmet etmek için Konak İlçemizden partimize üye oldum. Konak ilçe Teşkilatında İlçe Başkan danışmanı olarak görev yaptım. Kadın politikalarında, sağlık komisyonunda çalıştım ve yine ‘Kapı çal gönül al’ projelerinde esnaf ve mahalle ziyaretlerinde aktif görevler aldım. 2023 Genel Seçimlerinde İzmir İYİ Parti 1. Bölge Aday Adayı oldum. Seçim süreci boyunca milletvekili adaylarımızla birlikte sahada aktif olarak çalıştım. Seçimlerde okul sorumlusu olarak da görev aldım.”