İYİ Parti saldırısı ile ilgili emniyetten açıklama: Saldırı değil, hırsız kovalaması!

İYİ Parti binasına isabet eden iki kurşun bugün Türkiye'nin gündemine oturdu. Siyasiler üst üste olaya tepkiler gösterdi. Emniyetten gelen açıklama ise olayın boyutunu değiştirdi. Emniyet bunun bir saldırı olmadığını, hırsızlık kovalamacası sonucu olduğunu duyurdu.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na isabet eden kurşunlarla ilgili, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; Olayın, saldırı değil, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimini engellemek adına, inşaat bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş açması sonucu gerçekleştiği belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan alan çalışmasında; olayın, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimine karşılık, inşaatın bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş etmesi nedeniyle gerçekleştiği tespit edilmiştir. Hırsızların İYİ Parti İl Binası istikametine kaçması nedeniyle binaya tesadüfi olarak kurşunların gelmesine neden olmuştur. Şahsın olayda kullanmış olduğu bulundurma ruhsatlı silahı ile beraber yakalanması yapılmıştır" denildi. Olayla ilgili inşaat bekçisi olduğu öğrenilen M.E.'nin de gözaltında olduğu açıklandı.