AKP İzmir Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi Şebnem Bursalı, sosyal medya hesabından, Monaco Yat Kulübü'nde yediği ıstakozun fotoğrafını paylaştı.

AKP İzmir Milletvekili Bursalı’dan tepki çeken paylaşım: Monaco'da ıstakoz ziyafeti AKP İzmir Milletvekili Bursalı’dan tepki çeken paylaşım: Monaco'da ıstakoz ziyafeti

Bursalı'nın paylaşımı enflasyonla boğuşan vatandaşların tepkisine neden olurken İzmir milletvekiline bir tepki de kendi partisinden geldi.

Herkes kendine gelsin

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci yaptığı paylaşımda, "Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız!" ifadelerini kullandı. 

Birinci'nin yaptığı paylaşımın tamamı şu şekilde:

Herkes kendine gelsin! 

Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!

Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız! 

O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz! 

Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok. 

Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, lakin burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim! 

Burada artık bu tavırda olanlara yer yok!

Biz, size rağmen, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız. 

Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizin gibilerden partimizin izzetini koruyacağız. 

Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, ama o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor. 

Aslında tek cümle yeter:

 “Partimizden defolup gidin kardeşim” konu bu kadar basit.

Altaylı: Benim merak ettiğim...

Gazeteci Fatih Altaylı ise konuya ilişkin yazdığı köşe yazısında "Benim hâlâ merak ettiğim bunun yanında hangi şarabı içtikleridir. Öyle ya, bu ıstakoz öyle kuru kuru yenmez." yorumunu yaptı.

Editör: Duygu Kaya