Buca Belediyesi hayvan haklarına dikkat çekmek ve hayvan sevgisini toplumun her kesimine yaymak için Hasanağa Bahçesi'nde 2. FestPati Buca etkinliğini gerçekleştirdi. Festival, hayvan hakları alanında faaliyet gösteren HİPDER, HAYTAP, AFALİNA Hayvan Hakları Topluluğu, HAYAD gibi derneklerin yanı sıra Tema Vakfı, İzmir Down Sendromu Derneği gibi çocuk ve çevre alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı 30 katılımcının iş birliği ile gerçekleşti. Buca Belediyesi Özel Kalem Müdürü Berk Hızlıateş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve 1500 hayvanseverin katıldığı festivalde, Buca Belediyesi her katılımcı adına TEMA Vakfı’na fidan bağışlarken, katılımcılara bağış sertifikalarını da Berk Hızlıateş verdi.

DJI_0558-ok

3 ton mama bağışlandı

Festivalde, Buca Belediyesi 'Kap bizden mama sizden' diyerek ücretsiz mama kabı dağıttı. Belediye ve sivil toplum kuruluşları 3 ton mama bağışı da yaptı. Buca Belediyesi Arama Kurtarma Birimi (BUCAKUT) üyeleri de festival alanında can dostları ile yerlerini alarak, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

En güzel ve en yetenekli can dostu seçildi

Festival kapsamında düzenlenen “Can Dostları Güzellik ve Yetenek Yarışması” renkli anlara sahne oldu. Jüri üyelerinin seçim yapmakta zorlandığı yarışmanın “En Yetenekli Can Dostu” kategorisinde Max birinci olurken, Olin ikinci, Kaju üçüncü oldu. "En Şık Can Dostu” kategorisinde ise birinciliği Düdük elde ederken, Reis ikinci, Maya üçüncü oldu.

Atölyelere büyük ilgi

Çocuklar için oyun atölyeleri ve sürpriz hediyelerin yer aldığı festivalde, Tiyatro Pınarı tarafından çocuk oyunu sahnelendi. Çocuklar Duymasın adlı dizinin sevilen oyuncusu Melek Şahin'in yer aldığı Melek Hareketi standında mama kabı boyama atölyesi, TEMA Vakfı İzmir standında kuş yemliği yapımı atölyesi gerçekleştirildi.
Hera Köpek Eğitim Merkezi, The Woof Dog Resort Hotel, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi ve Kutay Özkan tarafından çeşitli performans ve itaat eğitimi gösterileri sunuldu.

Gizem Torlak konser verdi

Festivalde, İzmir Down Sendromu Derneği ve Berkay Sonkan’ın yaptığı dans ve zeybek gösterileri de büyük beğeni topladı. Veteriner hekim Elif Simge Taşköprü, 'Doğru Bilinen Yanlışlar' konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Festival, sanatçı Gizem Torlak'ın konseri ile sona erdi.