6 Şubat'ta Türkiye bir felakete uyanmıştı. 11 ili etkileyen deprem 50 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine ve çok sayıda binanın yıkılmasına neden oldu. Deprem sonrası yardım kuruluşu olan AHBAP Derneği harekete geçti. AHBAP, Haluk Levent'in önderliğinde yardım topladı ve buradaki vatandaşlara ulaştırdı.

Toplanan bağışlar nedeniyle hedef gösterilmesi üzerine İçişleri Bakanlığı bir denetim başlatmıştı. Başlatılan denetim sonuçlandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Haluk Levent, "Alnımızın akıyla bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik" ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Levent şu ifadeleri kullandı: "6 Şubat felaketinde hayırseverler tarafından deprem çalışmaları için AHBAP'a bağışlar gelmişti. Altı ay önce İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri tarafından Ahbap Derneğimizin denetim sürecine başlandı.

Tüm kamuoyuna da izah etmiştim. Yaptığımız harcamaların ve tüm faaliyetlerin hesabını devletime, devletimin yetkili kurullarına vereceğimi ifade etmiştim. İşte bugün alnımızın akıyla bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik.

İçişleri Bakanlığı denetimi sürecinde tüm sözleşmelerimiz, yaptığımız satın alımlar, yaptığımız anlaşmalar, stoklarımız (tüm bölgelerde tek tek incelenerek) şeffaf bir şekilde denetlendi incelendi ve bugün bu twiti yazma ihtiyacı hissettim. Ne mutlu bize.

Bu süreçte beraber çalıştığımız devletimizin kurumlarına, @AFADBaskanlik ve valiliklerimize, iş birliği yaptığımız sivil toplum örgütlerine ve siz bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum her zaman yeni projelerle karşınızda olmaya devam edeceğiz."