Gizem TABAN ŞEBER/İZ GAZETE- Türk sporuna nitelikli sporcular yetiştirmek için 17 branşta çalışan Göztepe Spor Kulübü ile Türkiye’ye cimnastik branşındaki ilk olimpiyat madalyasını getiren Milli Sporcu Ferhat Arıcan güçlerini birleştirdi.  Göztepe Spor Kulübü Cimnastik Şubesi ile Ferhat Arıcan (Kolektif Akademi) arasındaki iş birlikteliği tanıtım toplantısı, Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu basın toplantı odasında yapıldı.

goztepede-cimnastik-akadeEEEmisi-gururu

 Yeni madalyalar kazandıracağız

“Çok yarışmaya katıldım, çok yarışma kazandım, çok heyecan yaşadım ama şu anda yaşadığım heyecanı hiçbir zaman yaşamadım” sözleriyle konuşmasına başlayan Milli Sporcu Ferhat Arıcan, “Çok heyecanlıyım, mutluyum.  Bugünü çok bekledik.  Burada yönetici vasfında olmaktan büyük gurur duyuyorum. Bundan sonra Göztepe cimnastiğini çok daha iyi yerlere taşıyacağız. olimpik sporcular yetiştirmek istiyoruz, cimnastiğe yeni madalyalar kazandırmak istiyoruz. Ben, sporun her bireyin parçası olması gerektiğine ve bunun küçük yaşlarda edinilmesi gerektiğine inanıyorum. Cimnastik, Türk sporunun temelidir. Yeni yapıda en çok buna dikkat edeceğiz. Göztepe Spor Kulübü her zaman mücadeleci ve başarıyı hedefleyen bir kulüp... Sporun iyileştirici, birleştirici, geliştirici özelliği bizim pusulamız olacak. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacağız, onu ileriye götürmek de bizim görevimiz olacak. Çıktığımız bu yolda her zaman onun çizdiği rotadan ilerleyeceğiz. Bundan sonra hem bir sporcu hem de yönetici olarak camiamıza hizmet etmeye devam edeceğim. Ülkemize yeni başarılar kazandırmanın yan sıra sporla büyüyen çocuklar yetiştireceğiz. Göztepe camiası ile birlikte güçlerimizi birleştirerek, olimpiyat oyunlarında birçok sporcu yetiştirmek, birçok Ferhat Arıcan çıkarmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

goztepede-cimnastik-akademisi-gUUUururu

‘Olimpik sporlara destek’ çağrısı

Bugün yapılan iş birlikteliğiyle Göztepe Cimnastik Akademisi’nin kurulduğunu açıklayan Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, “Bugünün hazırlığı çok uzun zamandır yapılıyordu, bu süreç Göztepe çatısı altında iş birliği ile başladı, hedefimiz ise; bugün yaptığımız Göztepe cimnastik akademisini kurmaktı. Ferhat hem sporcu olarak hem yönetici olarak çalışıyor. Şu an itibarıyla Göztepe Cimnastik Akademisi kuruldu. Ferhat yeni cimnastikçiler yetiştirecek. İmkanları çoğaltacağız. Herkese ulaşmak istiyoruz. Burada başarılı olmanın yolu bu branşlara tesis hazırlamaktan geçiyor. İnciraltı projesini hayata geçirmemiz çok yakın... Onu yaptığımızda 17 branşımıza altyapı hizmetini artıracağız.  Ferhat ile yapmaya çalıştığımız nedir; biz bu branşlara yardımcı olmak istiyoruz, tek bir çatı altında yönetilmesi yerine özerk bir şekilde daha pratik daha ileriye dönük büyüyebilme şansı olabileceğini düşünüyoruz. Bunu yelken ile başlattık, sonrasında basketbol, yüzme... Harika bir taraftarımız, camiamız var, bu camiayı büyütmek istiyoruz. Şu konuda çok iddialıyım; önümüzdeki 5-10 yıl içinde İzmir’de yeni bir Göztepe nesli gelecektir. Cimnastik çok önemli bir branş, bütün sporların anası...Hep beraber amatör branşları ülkemizde daha da ön plana çıkarmak için, ki biz Göztepe olarak bu gayretin içindeyiz, herkesin olimpik sporlara destek vermesini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.