Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babala TV’de canlı yayına çıkacağının açıklanmasının ardından eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal medya hesabı üzerinden Oğuzhan Uğur'a çağrı yaptı. 

"Programlarında her görüşten gençlerin konuklarına soru sorduğundan bansediyorsun. Ama bu kez konuğuna kıyak yapmak istediğini ifadelerinden çok net anlıyoruz" ifadeleriyle Uğur'u hedef alan Gökçek, " Hadi sende objektifliğin o’su varsa bana kontenjan ver sana 30 genç göndereyim… Vazgeçtim 20 genç göndereyim… Vazgeçtim 10 genç göndereyim" paylaşımında bulundu. 

Melih Gökçek’in talebine ironik bir dille yanıt veren Uğur ise, “Dilerseniz otuzun sıfırını atıp (ki zamanında 6 sıfır atmışlığınız var, bir sıfırın lafı olmaz bence) sayıyı üçe indirelim ve kendilerini seve seve ağırlayalım” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Uğur’un sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

“Başganım cevap verilemiyor tivitinize, alıntılamak zorunda kaldım. Öncelikle çok zarifsiniz, ancak kamuoyuna tarafsızlığımı kanıtlamanıza gerek yok, o zaten yapıldı Sorunuza gelecek olursak, elbette kontenjan sağlarım, fakat 30 kişi biraz fazla takdir edersiniz. Süre açısından da çok sıkıntıya düşeriz. Dilerseniz otuzun sıfırını atıp (ki zamanında 6 sıfır atmışlığınız var, bir sıfırın lafı olmaz bence ) sayıyı üçe indirelim ve kendilerini seve seve ağırlayalım. Saygı sınırını aşmayacaklarına ve kişisel sorular sormayacaklarına da siz kefil oldunuz sayar, sizi utandırmayacaklarını umar ve aynı saygıyı kendilerine göstereceğime söz veririm. Size verdiğim bu karşılığa rağmen cümlelerim içerisinde objektifliğin o’sunu bulamazsanız, sizde adaletin a’sı olmadığına emin olmalısınız. Teşekkürler. Güzel Angara’ma selamlar.