Torbalı ve Wunsiedel 'kardeş' oldu

35 yıllık Türk-Alman ilişkilerine önemli katkılar sağlayan Torbalı-Wunsiedel kardeş kent projesi kapsamında Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler’in emekli olması nedeniyle bugün Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’a veda ziyareti gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerde Döhler, Başkan Uygur’un kardeş kent projesine verdiği büyük destekten dolayı onur madalyası verdi.

GENEL 28.10.2019, 15:08
Torbalı ve Wunsiedel 'kardeş' oldu

35 yıllık Türk-Alman ilişkilerine önemli katkılar sağlayan Torbalı-Wunsiedel kardeş kent projesi, Torbalı Belediyesi’nin destekleri ile ayakta durmaya devam ediyor. 4 yıldır öğrenci değişiminin olmadığı iki kent arasında Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un yeniden başkan seçilmesiyle öğrenci değişimleri kaldığı yerden devam ederken Wunsiedel kardeş kent kaymakamı Dr. Karl Döhler ve ilçe Meclis üyeleri, Döhler’in emekli olması nedeni ile Torbalı’ya geldi. Veda ziyareti kapsamında Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Belediye Meclis üyeleri ile bir araya gelerek vedalaştı.

KARDEŞ KENT BULUŞTU

Kardeş kent olma ve Torbalı ile ilişkilerin güçlenmesi için büyük bir katkı sağlayan Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler, emekli olmasıyla Torbalı’ya veda ziyareti gerçekleştirdi. Torbalı Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen görüşmede Belediye Başkanı İsmail Uygur’a kardeş kent projesine verilen desteklerden dolayı, Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler tarafından Uygur’a onur madalyası verdi.

PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, yapılan veda ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “Alman dostlarımızı Torbalı’da görmekten gerçekten çok mutluyum. 4 yıldır kardeş kent programlarımıza ara verilmişti. Tekrar bu programın başlatılmasıyla sayın kaymamamıza teşekkür ediyoruz. Küçük bir grupta olsa gençlerimize oraya gidip geldiler. Önümüzdeki süreçte programımız gelişerek devam edeceğine inanıyorum. Ayrıca ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

İSMAİL UYGUR DOSTLUK OLUŞTURDU

Daha sonra Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler açıklama yaparak Torbalı’ya gelmekten büyük bir mutluluk ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti.  Döhler, “Wunsiedel ile Torbalı arasındaki kardeş kent için verilen hizmetlerden dolayı Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’a teşekkür ederiz. Sevgili İsmail Uygur, Wunsiedel ile Torbalı arasındaki Ortaklılığımızı hayata geçirme için değerli çabalarınızdan dolayı 2013 altın onur madalyasına layık görmüştüm. Belediye başkanlığı seçiminden sonra başkan seçilmenizden sonra nihayet bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Farklı kültürlerdeki insanları bir araya getirdiği için çok güzel bir ortaklıktır. Eski Almanya Cumhurbaşkanın dediği gibi; ‘İnsanlar bir araya geldikçe anlayış gelişir, anlayış olan yerde dostluk gelişir. Dostluk olan yerde barış gelişir.’ Sevgili İsmail Uygur işte sizde bu anlayışla hareket ettiniz. İnsanların bir araya gelmesini, aralarında dostlukların oluşmasına neden oldunuz. Dolayısıyla bu onur madalyasını size vermek benim için özel bir mutluluktur. Çünkü ortaklığımıza özel katkılarda bulundunuz. Sonuç olarak, iki bölgede yaşayan insanların ve aynı zamanda kültürlerin bir birine yabancı olmamasının yolunu açtı. Sizin desteğinizle, Wunsiedel ile Torbalı arasındaki erişim programı örneğin uzman personel, okullar, meslek kuruluşları değişim programı gibi değinmeyi başardı. Projeye verilen tüm desteklerden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?