İzmir'de minibüslere 'Korona' zammı! Esnaf Odası Başkanı: Hiç bir yardım almadık, mecbur kaldık

İzmir’de koronavirüs önlemleri kapsamında araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıyabilen minibüslerin zarar etmesini önlemek amacıyla ücretlere yüzde 25 oranında zam yapıldı. Konuya ilişkin İzGazete’ye açıklama yapan İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Taner Uğuz ‘hiçbir kurumdan yardım almadık, zam yapmaya mecbur kaldık’ şeklinde açıklama yaptı.

GENEL 31.05.2020, 13:44 01.06.2020, 12:49
İzmir'de minibüslere 'Korona' zammı! Esnaf Odası Başkanı: Hiç bir yardım almadık, mecbur kaldık

İZGAZETE - Koronavirüs önlemleri kapsamında toplu taşıma araçlarında kapasite yüzde 50 oranında azaltılmış, minibüsçülerin kazancı büyük oranda düşmüştü. Bunun üzerine tarife ücretlerine İzmir’de yüzde 25 zam yapıldı ve kent genelinde minibüs ücretleri ortalama 1 lira artmış oldu. Alınan bilgiye göre yapılan zam, araçlar tam kapasite ile çalışmaya başlayınca geri çekilecek.

Konuyu İzGazete’ye değerlendiren İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Taner Uğuz ise amaçlarının zam yapmak olmadığını, buna zorunda kaldıklarını vurguladı.

Uğuz ; ‘’Kapasite yüzde 50’ye düşürüldü biz de herhangi bir yakıt desteği alamadığımız için zam yapmak zorunda kaldık. Tam kapasite hizmet verene kadar ücretli tarife geçerli olacak. Hiçbir kurumdan herhangi bir akaryakıt ve ya gıda kolisi yardımı almadık. Amacımız zam değil fakat yakıt amsrafımızı dahi karşılayamıyoruz o nedenle zorunlu olarak böyle bir karar almak zorunda kaldık. En kısa zamanda normale dönmesini ümit ediyoruz.’’

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
30°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?