DEÜ 'online eğitim alan öğrencilerden' Covid-19 test sonucu istedi!

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dekanlığı, online eğitim gören öğrencilere Covid 19 test sonucu sorgulaması yaptı. Öğrenciler itiraz mailleri atarak duruma tepki gösterdi.

GENEL 12.11.2020, 15:15 12.11.2020, 15:25
DEÜ 'online eğitim alan öğrencilerden' Covid-19 test sonucu istedi!

ÖZLEM KARA/ İZ GAZETE - Dokuz Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisinden aldığımız bilgiye göre, DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Dekanlığı tüm öğrencilere “Değerli öğrencilerimiz, enstitümüze kayıtlı olup Covid- 19 testi pozitif çıkan öğrencilerimizin bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle Covid-19 testi pozitif çıkan öğrencilerimizin durumlarını bildirir bir e-posta ile geri bildirim sağlamaları gerekmektedir” ifadelerinin yer aldığı bir mail gönderdi. İz Gazete’ye konuşan DEÜ öğrencisinin belirttiğine göre enstitü öğrencileri bu mailin üstüne itiraz mailleri gönderdi fakat bu talebin gerekçesine dair bir bilgi, ya da talep edilen kişisel verilerin nasıl korunacağına ve işleneceğine dair bir aydınlatma metni de gönderilmedi.

Mail, tüm öğrencilerin bulunduğu mail grubuna atıldığı için altta atılan cevapları tüm fakülte öğrencilerinin gördüğünü belirten DEÜ öğrencisi, “Bu maillerin üstüne öğrenciler itiraz mailleri atmış olmasına rağmen enstitüden de herhangi bir açıklama ya da önleyici bir hareket gelmedi” dedi.

Öte yandan alınan bilgiye göre öğrencilerden sadece Sosyal Bilimler Enstitüsü Dekanlığı Covid testi istedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?