AKP'li ilçe başkanı gündeme getirdi, Arda cevap verdi: Bir kuruş kazandıysa, istifa edeceğim!

AKP'nin Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay'ın sosyal medya hesabından üzerinde Belediye Başkanı Halil Arda'nın eşi Deniz Arda'nın isminin 'Onursal Koordinatör' ünvanıyla yazıldığı Gaziemir Belediyesi'ne ait kartviziti paylaşması tartışmaya sebep oldu. Muçay'a cevap veren Belediye Başkanı Halil Arda; ''Eşim Deniz Arda, belediyemizin hiçbir noktasında resmi olarak çalışmamaktadır. Buradan Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Eşim Deniz Arda'nın belediyeden ve bağlı şirketlerinden "bir kuruş" kazanç elde ettiğinin tespit edilmesi halinde istifa edeceğimi kamuoyunun dikkatine sunuyorum'' sözlerini kullandı.

GENEL 24.08.2020, 15:42 24.08.2020, 16:07
AKP'li ilçe başkanı gündeme getirdi, Arda cevap verdi: Bir kuruş kazandıysa, istifa edeceğim!

İZGAZETE - AKP Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay’ın sosyal medya hesabından paylaştığı ve üzerinde Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’nın adının 'Onursal Koordinatör' ünvanıyla yazılı olduğu kartvizit tartışma yarattı.

‘HATA ÜSTÜNE HATA' Gaziemir Belediyesinden müthiş buluş. Yeni bir istihdam rezervi bulundu. "Onursal Koordinatör" ne iş yapar ?’’ sözleriyle söz konusu kartvizi paylaşan ve Halil Arda’yı etikeketleyen AKP’li Muçay’a cevap gecikmedi.

Deniz Arda'nın belediyenin hiçbir noktasında resmi olarak çalışmadığını belirten Halil Arda, eşinin sadece gönüllü olarak belediyeye hizmet ettiğini ifade etti. Belediyede ‘Arda’ soyadını taşıyan herhangi bir akrabasının çalışmadığını aktaran Arda ayrıca Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti. Arda eşinin 'bir kuruş' kazanç sağladığı tespit edilirse başkanlıktan istifa edeceğini söyledi.

HALİL ARDA'NIN AÇIKLAMASI; 

''Kamuoyunda farklı bir noktaya çekilen eşime ait basılmış kartvizitlerle ilgili yanlış bilgileri düzeltme zorunluluğu doğmuştur.

Eşim Deniz Arda, belediyemizin hiçbir noktasında resmi olarak çalışmamaktadır. Siyasi danışmanım olarak bilgi ve birikiminden her zaman destek aldığım eşim, göreve geldiğimiz günden bu yana "gönüllü" olarak hem Gaziemir hem de belediyemiz için canla başla çalışmaktadır.

Söz konusu kartvizit, eşim Deniz Arda'nın ürettiği projelerle ilgili Türkiye'deki ve yurt dışındaki üniversiteler ile iş birliklerinde ve kardeş şehir çalışmalarında kurum için onursal çaba sarf ettiğini belgelemek amacıyla oluşturulmuştur.

Belediyemizde "Arda" soyadını taşıyan çocuk, eş ya da farklı bir akrabamız, damadimiz çalışmamaktadır.

Buradan Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Eşim Deniz Arda'nın belediyeden ve bağlı şirketlerinden "bir kuruş" kazanç elde ettiğinin tespit edilmesi halinde istifa edeceğimi kamuoyunun dikkatine sunuyorum.''

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?