Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Belediyesi Acil Durum Koordinasyon Birimi ile yaptığı toplantının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesinin deprem koordinasyon toplantısına katıldı.

Foça Belediyesinin sosyal medya hesapları ve internet sitesi aracılığıyla ilçede yaşayan vatandaşlara yardım çağrısında bulunuldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordinleri olarak yapılacak yardımlar için bölgeye ulaştırmak üzere Foça’da; Isıtıcı, Battaniye, Nevresim Takımı, Yastık, Hijyen Seti, Gıda Kolisi, Kadın Pedi, Temiz Kıyafet, Temiz Bebek Kıyafeti, Bebek Maması, Powerbank, Kışlık Bot ve Mont, Atkı-Bere-Eldiven, Tuvalet Kağıdı, Sabun, Islak Mendil, Termal İçlik, Termal Çorap, Sıcak Su Torbası, Uyku Tulumu gibi ürünler, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi, Foça Belediyesi Sosyal Tesisleri ile Yenifoça, Bağarası, Gerenköy Çok Amaçlı Salonlara teslim edildi.

Foçalıların destekleriyle toplanan yardım malzemeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere saat 16.30’da Foça’dan yola çıktı.

Yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, destek veren herkese teşekkür etti.

Editör: Özlem Çimen Durmaz