Süper Lig devlerinden Fenerbahçe'de Jose Mourinho heyecanı yaşanıyor. Sarı-lacivertliler, Portekizli yıldız hoca için Kadıköy'de imza töreni düzenledi. Ülker Stadı’nda dünyaca ünlü teknik adam Jose Mourinho binlerce taraftarın önünde 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Törende imzayı atan Mourinho, şunları kaydetti:
“Adım Fenerbahçe’yle geçtiğinden beri sevgiyi derinden hissettim. Normalde bir teknik adam elde ettiği zaferle bu büyük sevgiyi hisseder ama ben başında bu büyük sevgiyi hissedebiliyorum. Aynı zamanda bana büyük bir sorumluluk veriyor. Sizlere söz veriyorum; şu andan itibaren ben de sizin ailenize aitim. Bu forma tıpkı benim bir derim gibi, bir kemiğim gibi. Futbol sizler, bizler için bir tutkudur. Öyle zannediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğiniz en iyi yerlerden bir tanesindeyim. Başkanımızı tanıdığım günden bu yana, buraya gelmeyi sizlerden çok istedim. Sizler çok büyük taraftar grubusunuz. Sizlerin bu tutkusu için buraya gelmeyi çok istedim. Türk futbolu için, Türkiye ligini geliştirmek için yardımcı olmak için burada çalışmak istiyorum. En önemlisi ne Türk futbolunu geliştirmek, ne de Türkiye Süper Ligi’ni geliştirmek. Asıl önemli olan Fenerbahçe."


Başkan Koç, taraftarla hocanın gönül bağı imzası olması için her bir tribünden taraftarı sahneye çağırarak, ilk imzası Fenerbahçe formasına atıldı.

Dünya futbol tarihinin en büyük 5 hocasından biri

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç: "Kurulduğumuzdan bu yana uzun yıllar maçlarımızı oynadığımız mabedimizde bu tarihi güne hoş geldiniz. Bugün kulübümüz adına çok önemli, çok kıymetli, tarihi bir adımı camiamızla birlikte adım atıyoruz. İnşallah Allah sonunu hayırlı getirir. Teknik Direktörümüz Mourinho’ya hepiniz adına, milyonlarca Fenerbahçeli adına, dünyayı sarsan bu büyüklüğe, bu eşsizliğe hoş geldin diyorum. Kendisi tartışmasız yaşayan, hayatta olmayan tüm hocalar adına dünya tarihinin gördüğü en iyi ilk 5 hocadan bir tanesi. Fenerbahçe’mizin geleceği için, Fenerbahçe’mizin şampiyonlukları için bizi tercih etmiştir. Kendisi dünyanın en büyük kulüplerinde 4 kez ‘Yılın Teknik Direktörü’ ödülünü kazanmış, ulusal ve uluslararası kulvarda 27 kupa kazanmış. Dünyada UEFA Kupası’nı 3 kez kaldırmış hoca olmuş ve adını dünya futboluna yazdırmış, dünya markası olmuş bir teknik direktörümüz vardır. Bugün attığımız bu imza Fenerbahçe’yi taşımak istediğimiz seviyenin yer almayı hedeflediğimiz kulvarların müjdesidir. Başka kulüplerdeki, başka liglerdeki winner hoca konumunu burada da gösterecektir"

Kaynak: İHA