Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen seçmenler, Facebook’ta “Kılıçdaroğlu kazanmış gibi davranıyoruz” adıyla bir grup kurdu.

Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybetmesiyle büyük hayal kırıklığı yaşayan seçmenler, grupta eğlenceli paylaşımlar yapıyor.

10 Haber’den Hazar Dost’un haberine göre, grupta 25 binden fazla kişi, paylaştıkları gönderilerle Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatleri gerçekleşmiş gibi davranıyor, o durumu ‘gerçek’ kabul edip ona göre paylaşım yapıyor.

Kapalı olan gruba girebilmek için moderatörler tarafından kabul edilmeniz gerekiyor.

2018’de kurulan grup daha önce de benzer içerikler üretiyordu. Muharrem İnce’nin 2018’deki mağlubiyetinin ardından açılan grup, şimdi başka bir muhalefet adayının mağlubiyeti üzerine aktifleşti.

Grupta ekonominin toparlanmış olduğu duruma örnek veren kullanıcılar, “Şaka mı? az önce 26 kuruştan aldım doları. Dün annem 20 kuruştan almış. Resmen dolandırıldım. Nereye şikayet edebilirim?” diyerek rekor seviyeye çıkan Dolar/TL kurunun düştüğünde yaşanabilecekleri anlatıyor.

Bir başka kullanıcı Mettalica’nın Türkiye’ye geldiğini ve biletlerin 50 TL olduğunu söylüyor.

Alkol fiyatlarındaki astronomik artış da gruptakilerin gündeminde. Bir kişi akşam yapacağı eğlence için 20 TL karşılığında beş şişe alkol aldığını belirtirken gruptaki katılımcılara, “Yanına atıştırmalık ne alınır?” diye soruyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin her yıl düzenlediği Greencard çekilişini Türkiye’ye uyarlayanlar da var. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması gibi paylaşılan görselde, ‘Herkesin Türkiye’ye gelmek istemesi nedeniyle’ Türk vatandaşlığı için çekiliş yapıldığı belirtiliyor.

Gruptaki paylaşımlar, gün geçtikçe artıyor. Günde en az 30 kişi gruba katılıyor.