Olay dün ilçeye bağlı Kılıç Reis Mahallesi'nde bulunan bir turşucu da meydana geldi. Akşam saatlerinde dükkanı kapatan iş yeri sahibi Berkan Harmancı, dışarıda bulunan raflarda bir kavanozun eksik olduğunu fark etti. Kavanozun kırılmış olabileceğinden şüphelenen Harmancı, güvenlik kameralarını incelediğinde kavanozlardan birinin çalındığını gördü.

"YEMESİN, GETİRSİN; TAZESİNİ HEDİYE EDECEĞİM"
Raftaki kavanozların teşhir ürünü olduğunu ve taze olmadığını söyleyen iş yeri sahibi Berkan Harmancı, turşuları çalan kişiyi dükkanına davet etti ve taze turşudan hediye edeceğini söyledi. Harmancı, "Çok üzücü bir durum, 50 lira etmeyecek bir ürün için kendilerini rezil ediyorlar. Biz onu teşhir ürün olarak rafta sergiliyorduk yaklaşık bir seneden fazladır duruyordu orada ve taze değildi. Çaldığı turşuları sakın yemesin, dükkanımıza gelsin. Ben tazelerini hediye edeceğim" dedi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA
Öte yandan meydana gelen olay, iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde 50'li yaşlarda bir kişinin önce iş yerinden turşu aldığı, daha sonra da yeniden sıraya girdiği ve sırada olduğu esnada turşu kavanozlarından birini alarak uzaklaştığı anlar yer aldı.