Alınan bilgiye göre, kentteki bir mağazada yönetici olarak çalışan Esra Asena Temir (27), 29 Haziran'da Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi'ndeki evlerinin önüne gelen ve erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Mustafa B. ile telefonda tartışmaya başladı.

Evden çıkıp otomobiline binen Temir, yanında oturan Mustafa B. ile bölgeden ayrıldı.
Temir'in kullandığı aracı bir süre sonra durduran Mustafa B, kadını darbetti.
Baygınlık geçiren Temir'i araçla Toros Devlet Hastanesi'ne götüren şüpheli daha sonra kaçtı.
Hastanedeki kontrollerde vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı, başından darbe aldığı ve beyin kanaması geçirdiği belirlenen kadın yoğun bakıma alındı.
Temir, yoğun bakımda doktorların müdahalelerine rağmen 30 Haziran'da hayatını kaybetti.

Cinayet zanlısı tutuklandı

Olayla ilgili çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Mustafa B'yi gözaltına aldı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.
Temir'in cenazesinin de Mersin Asri Mezarlığı'nda toprağa verildiği öğrenildi.

Hapisten çıkmasını istemiyorum

Anne Asiye Temir, gazetecilere, olay günü zanlının annesinden kızının hastanede olduğunu öğrendiğini söyledi.
Hastaneye gittiklerini aktaran Temir, "Görüştüğümüz doktorlar kızımın beyninden çok darbe aldığını söylediler. 'Beyin kanaması geçirmiş ve beyninde ödem oluşmuş' dediler. Darbederek öldürmüş yavrumu. Ağır darbeyi başından almış yavrum. Doktorların raporunda da var." dedi.

Temir, bir anne olarak yaşadığı acıyı anlatamadığını belirterek, "Onun hapisten çıkmasını istemiyorum. Benim yavrum böyle canilerinden elinden gitti, başka gençlerin gitmesini istemiyorum. Anne olarak yanıyorum ben. Başka anneler yanmasın. Başka genç kızlar böyle canilerin tuzağına düşmesin. Allah böyle katilleri dünyada yaşatmasın. Benim prensesimi elimden aldı." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA