CHP Lideri Özgür Özel, "Didim-Turgutreis-Bodrum Deniz Otobüsü Seferi" açılış töreninde emeklilere müjde verdi. Özel, “Emeklilere yapılan pazar, kasap, doğalgaz, su faturası destekleri, anlaşmalı marketlerde alışveriş indirimleri, belediye tesislerinde hizmet indirimleri gibi pek çoğu birçok belediyemiz tarafından yapılan bütün bu hizmetlerin bir tek isim altında ortaklaştırılacağı ve bütün emeklilerimize dağıtacak olduğumuz Emekli Halk Kart’ı, bütün emeklilerimize müjdeliyoruz” dedi.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Didim’den emeklilere müjde verdiği anları sosyal medya hesabından şu şekilde paylaştı. 

"CHP'li tüm belediyelerimizde 'Emekli Halk Kart' uygulamamızı başlatıyoruz. Pazardan kasap desteğine, doğalgazdan ulaşıma kadar bütün hizmetleri tek isimde ortaklaştırıyoruz. Kartınıza yüklenmiş hizmet ne ise gittiğiniz yerde bu hizmetlerden yararlanacaksınız. Hakkınız ödenmez."

Özel'in konuşmasında şu ifadeler yer aldı, “Bugün ilk kez ifade ediyor ve bütün Türkiye kamuoyuna duyuruyoruz. Emeklilere yapılan pazar, kasap, doğalgaz, su faturası destekleri, anlaşmalı marketlerde alışveriş indirimleri, belediye tesislerinde hizmet indirimleri gibi pek çoğu birçok belediyemiz tarafından yapılan bütün bu hizmetlerin bir tek isim altında ortaklaştırılacağı ve bütün emeklilerimize dağıtacak olduğumuz Emekli Halk Kart’ı, bütün emeklilerimize müjdeliyoruz. Türkiye'nin neresine giderseniz gidin kartınız ile eğer orada bir CHP’li belediye varsa belediyemiz sizi tanıyacak. Kartınızı yüklenmiş hizmet neyse gittiğiniz her yerde bundan yararlanacaksınız. Ayrıca bu karta sahip hiçbir emekli, emeklilere başta ulaşım hakkı olmak üzere hiçbir hizmeti alırken sorgulanmayacak, zorlanmayacak, sorulara tabi olmayacak. Göstereceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti'nin onurlu, emekli yurttaşları olarak göğsünüzü gere gere hizmetlerden yararlanacaksınız.”

Kaynak: HABER MERKEZİ