Ekonomi yorumlarıyla gündemde yer alan Selçuk Geçer, dolar kuruyla ilgili yorumları çok konuşulacak. 
Geçer önümüzdeki günlerde Amerikan Merkez Bankası (Fed)'in faiz artışına gideceğini ve bu durumun doların ateşini yükselteceğini vurguladı.
Geçer şunları söyledi:

"Ekim ayının sonunda Fed tarafından yapılacak toplantılarda görünen o ki, 25 baz puanlık bir faiz artışına gidilecek. Bu toplantı 2023 için son faiz artırımı olacak ancak görünen o ki, 2024 yılında yüksek faizler bir süre daha hayatımızda kalmaya devam edecek."

Hatalı politikaların sonucu

Selçuk Geçer, "Şahap Kavcıoğlu döneminde yürütülen hatalı politikalar ve yapılan arka kapıda müdahaleleri sonucunda doların bu hale geldiğini söyledi. Geçer "Doların duracağını söylemem sizi yanıltmasın. Türk lirası karşısında elbette hızla değer kazanmaya devam edecektir" dedi.

Geçer tarih verdi

Geçer, Türkiye’nin döviz piyasasında zorlu bir döneme gireceği uyarısında bulunarak dolar kurunun 45 lirayı aşabileceğini söyledi. Fed’in 2023 yılı için son faiz artırımı kararı aldığını hatırlatan Geçer, Fed’in faiz artırımına devam etmesinin doların değerini artırdığını vurguladı. Bu durumun, gelişmekte olan ülkeler için olumsuz bir etki yarattığını ifade etti. Geçer’e göre, Avrupa Merkez Bankası’nın da faiz artırımına gitmesi, euronun dolar karşısında değer kazanmasına yol açabilir.

Yerel seçimlere kadar 35 TL'de kalacak

Geçer, doların gerçek değerinin şu an itibariyle 45 Türk Lirası olduğunu ifade etti, ancak yerel seçimlere kadar 35 TL bandında kalacağını söyledi. Geçer yerel seçim sonrasında dolar kurunun hızla yükseleceğini ve 45 Lira sınırını aşabileceğini iddia etti. Ayrıca, 2024 yılında enflasyonla birlikte dolar’ın 60 Lira’yı geçebileceğini vurguladı.