Uygulama başladı: Tane başı 5 lira!

Balon balığıyla mücadele kapsamında kuyruk başı 5 lira ödeme uygulaması başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren balıkçılar, ellerindeki kuyruk dolu poşetlerle tarım ve orman müdürlüğüne geldi. Kuyruklar incelenip sayıldıktan sonra kayıt altına alınacak. Ödemeler ise ilerleyen günlerde yapılacak.

EKONOMİ 09.12.2020, 12:15
Uygulama başladı: Tane başı 5 lira!

Antalya'da her balon balığı kuyruğu için 5 lira ödenmesine ilişkin uygulama kapsamında çok sayıda balıkçı, getirdikleri balon balığı kuyruklarını görevlilere teslim etti.

Balon Balığı uygulaması başladı:Önce sayım sonra ödeme - 2

Kızıldeniz'den gelerek Akdeniz'deki balıkçıların ağlarına kadar zarar veren, hatta kendi türünü bile yiyen balon balığı, ekonomiye kazandırılıyor. Denize açılan balıkçılar tuttukları balon balığının kuyruğunu keserek ibraz etmeleri durumunda kuyruk başına ödeme yapılıyor.

Balon Balığı uygulaması başladı:Önce sayım sonra ödeme - 3

Turizm kenti Antalya'nın balıkçı barınağında bu uygulamaya bugün itibarıyla başlandı. Sabah erken saatlerde balıkçı barınağına ellerindeki poşetlerle balon balığı kuyruğu getiren balıkçılar, balık satış noktasında sıraya girdi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri tarafından poşetten çıkarılan balık kuyrukları, tek tek incelendi.

Balon Balığı uygulaması başladı:Önce sayım sonra ödeme - 4

Bu incelemede balon balığının en belirgin özelliği olan deri kısmının benekli olmasına dikkat edildi. Sayılan kuyruklar başına 5 lira ödeme yapılması için tutanak tutuldu. Görevliler kuyrukların olduğu poşetlerin ağızlarını mühürleyerek, tutanak altına aldı. Balıkçılara ödemelerin daha sonra yapılacağı bildirildi.

Balon Balığı uygulaması başladı:Önce sayım sonra ödeme - 5

Sabah erken saatte balık satış noktasına geldiğini söyleyen Ahmet Telçekiç, "Poşetimde 400 adet balon balığı kuyruğu var. Burada görevliler sayıp kuyruk başına 5 lira ödeme yapacak" dedi.

Balon Balığı uygulaması başladı:Önce sayım sonra ödeme - 6

Balıkçı Ümit Durmaz ise 200 kadar balon balığı kuyruğu getirdiğini belirterek, "Bu balıklar bize yıllarca zarar verdi. Ne olta ne ağ kaldı. Tutabildiğim kadarıyla getirdim. Özellikle balon balığı avlamak için denize açılmıştım" diye konuştu.

Balon Balığı uygulaması başladı:Önce sayım sonra ödeme - 7

Balon Balığı uygulaması başladı:Önce sayım sonra ödeme - 8

(DHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
28°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?