Okyay: Şov değil, yanıt bekliyorum

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkan Adayı Alpay Okyay, basın toplantısıyla kendisine yanıt veren Başkan Aykut Yenice'yı eleştirdi, "Şov yapma, sorularıma yanıt ver" dedi.

EKONOMİ 13.04.2016, 14:46 13.04.2016, 15:16
Okyay: Şov değil, yanıt bekliyorum

Yenice'nin basın toplantısına kendisini de çağırdığını hatırlatan Okyay, “Yenice beni sovlarına malzeme yapmak istiyor. Ben kendisinden sadece üyelerim adına hesap soruyorum. 14 yıllık başkanlık süreci boyunca Oda'nın mal varlıklarına ne oldu, Yenice bunları açıklasın yeter" dedi.

İLGO'nun iyi yönetilmediğini söyleyerek yönetime aday olduğunu ve bu süreçte Yenice'ye eleştiriler yaptığını anlatan Okyay, “Her zaman söylediğim gibi; İLGO saygın bir kurumdur. Kimsenin şovuna alet edilemez. Hesaplaşmanın yeri Genel Kuruldur. Biz 14 yıllık kötü yönetimin hesabını kongrede soracağız, o da hesabını verecek" dedi.

Yenice'ye yönelik sorularını tekrarlayan Okyay, “Başkan olduğu 2002 yılında Oda'nın kaç lira parası vardı, bugün kaç lirası var? Elhamra İş Hanı'nda bulunan büro ve Kaynaklar'daki 3 dönümlük arazi ne oldu? Şardağ İş Hanı'ndaki mevcut hizmet ofisi hacizli mi? Oda'nın bugün kaç lirası bulunuyor, borcu var mı? Üyeler adına bu soruların yanıtlarını bekliyorum" diye konuştu.
 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208