Folkart'tan Çeşme'ye 250 milyon TL'lik iki yeni proje

FOLKART Yapı, İzmir'in Çeşme ilçesindeki toplam 250 milyon TL'lik yatırım değeri taşıdığı belirtilen yeni projeleri 'Folkart Blu' ve 'Folkart Hills'in lasmanını yapıp, satışa sundu. Her iki projenin de 2017 yılı yaz başında bitirileceği bildirildi.

EKONOMİ 17.06.2016, 16:01 17.06.2016, 17:57
Folkart'tan Çeşme'ye 250 milyon TL'lik iki yeni proje

İzmir'de büyük gayrimenkul yatırımlarıyla tanınan Folkart'ın yeni projeleri, Folkart Blu ve Folkart Hills, Çeşme Fenerburnu ve Paşalimanı'nda hayata geçiriliyor. 'Folkart Paşalimanı Çeşme' projesini 2012 yılında tamamlayan şirket, Çeşme'de yeni adımlar atmayı sürdürüyor. Denize sıfır konumda bulunan, Folkart Blu ve Folkart Hills projeleri, bünyesindeki ilklerle dikkat çekerken, bugün gerçekleştirilen lansmanda, 330 bin Euro'dan başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu. Folkart Yapı, Çeşme projelerini 'Denize Açılan Kapı' söylemiyle sundu.

ÇEŞME TÜRKİYE'NİN ŞANSI

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Çeşme'nin mükemmellikte buluşan, uluslararası geleceğe yönelebilecek yüksek değerinin, yeterince farkında olunamadığını söyledi. Çeşme gibi, çok farklı özellikleri bir araya toplayan örneklere, dünyada çok az rastlandığını belirten Sancak, Çeşme'nin dünya markası olma yolunda, bu nedenle İzmir ve Türkiye için büyük bir şans olduğunu öne sürdü. Sancak, Çeşme'yi "Güzellikleriyle zamana meydan okuyan, dünyayı etkileyecek bir yeryüzü cenneti üzerindeyiz" sözleriyle tarif etti.

BÜYÜLEYİCİ DEĞERLER

İzmirliler'in "Çeşme; İzmir'in şirin turistik bir tatil beldesidir" tarifiyle sık karşılaştıklarını belirten Sancak, tarifin eksikliğini ve nedenini şöyle açıkladı: "Çünkü Çeşme, bundan çok daha fazlasıdır. Çeşme, dünya markası olma yolunda bereketli doğanın, cömert davrandığı güzellikleriyle dünya sahnesinde başrole çıkmayı bekleyen, hayranlık duyulacak bir aktördür. Denizi, dalgaları, kumu, rüzgarı, termal olanakları, altın rengindeki eşsiz plajları, temiz havası, muhteşem tarihsel mirası. Hepsi bir arada az bulunan örnek, büyüleyici dünya değerleridir."

FARKLI RENKLER DİYARI

"Çeşme farklı renkler diyarıdır" diyen Sancak, ilçenin gastronomisine; eğlence adresi olmasına; doğa turizmi potansiyeline; yelkenden sörfe, su sporları için merkez özelliğine; termal olanaklarına; dalış turizmi gelişimine; festivallerine; yat limanlarına; markalaşmış Alaçatı'nın karma simgelerine dikkat çekti. Sancak, "Bu bakış açısıyla Çeşme'ye büyük bir önem veriyoruz. Çeşme'nin değerini İzmir ile birlikte yüceltmek istiyoruz" diyerek, geleceğe yönelik şu değerlendirmeyi yaptı:

"İzmir-İstanbul Otoyolu tamamlanınca, İstanbul'dan Çeşme'ye 3.5 saatlik sürede ulaşılacak. Öğlen yola çıktığınızda, akşam yemeğini gün batımı eşliğinde Çeşme'de yiyeceksiniz. Çeşme, artık farklı bir şekilde konumlanacak. Bu otoyol üzerinde bulunan Kocaeli, Bursa, Balıkesir gibi kentler de Çeşme'yi yeniden keşfedecek. Havacılığın yeni merkezi olma yolundaki İzmir'de, yakın gelecekte Alaçatı'ya planlanan butik havalimanı yapıldığında, Çeşme kapısını tüm dünyaya da sonuna kadar açacak. Yeni planlar ile eminim turizm de 12 aya yayılacak."

"250 MİLYON TL'LİK YATIRIM DEĞERİ"

Bu anlayışlarıyla Çeşme sürprizlerinin ve yatırımlarının süreceğini belirten Mesut Sancak, Dilekçi Mimarlık imzası taşıyan Folkart Blu ve Folkart Hills projelerinin; Çeşme'de 'Cannes, Tropez ve Mayorka' gibi mimari tasarımlarıyla da öne çıkan turizm markalarını anımsatacağını, doğayla bütünlüğü ön planda tutulan çevre dostu teknolojilerle donatılacağını vurguladı. Sancak, Folkart Blu'da 130 milyon TL, Folkart Hilss'de ise 120 milyon TL'lik bir yatırım değeri ortaya çıkacağını ve her iki projenin de 2017 yılı yaz başında bitirilmiş olacağını kaydetti.

"ÇOK İDDİALI PROJELER"

Folkart Blu için, "Elinizi uzatsanız denize dokunabileceğiniz, eşsiz manzaralı 'içi dışı deniz', 'en kaliteli olanı sınırsız yaşayacağınız', ilklerin bulunduğu, termal olanakların kullanıldığı masmavi bir adres" diyen Sancak, projenin Büyük Liman Koyu'nda, Paşalimanı Koyu'na ise yürüme mesafesinde olduğunu vurguladı.

Folkart Hills Projesi'nin Çeşme'nin merkezi Fenerburnu'nda bulunduğunu vurgulayan Sancak; marinaya, eğlence mekanlarına, kafe ve restoranlara, yürüme mesafesinde olduğunu da belirtti. Mesut Sancak, Folkart Hills'in, eşi başka bir noktada bulunmayan, çok özel bir manzara eşliğinde, mavi ile yeşili, çok sayıda olanakla ve ilklerle birlikte, dingin bir anlayışla sunduğuna dikkat çekti.

Çeşme'nin değerini İzmir ile birlikte yüceltmek istediklerini de belirten Sancak, İzmir ve Çeşme'nin, Türkiye'de çok yakın geleceğin, en değerli markaları olacağını kaydetti.

ÇEŞME (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?