Elmasoğlu'ndan çocuk istismarı uyarısı

EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, derneğin gelenekselleşen üye iş yeri ziyaretleri kapsamında Dalya Turizm işletmecisi Yıldız Gürgün'ü ziyaret etti.

EKONOMİ 10.04.2016, 11:00 10.04.2016, 11:12
Elmasoğlu'ndan çocuk istismarı uyarısı

Ziyaret sırasında gündeme ilişkin görüşlerini açıklayan Başkan Elmasoğlu, bugüne kadar yer aldığı tüm sivil toplum kuruluşlarında özellikle kadın ve çocuk istismarını önleyecek çalışmalar yaptıklarını hatırlattı. Son günlerde Türkiye'nin dört bir yanından ardı ardına çocuklara yönelik cinsel saldırı haberlerinin geldiğini ifade eden Elmasoğlu, yaşanan bu olayları öncelikle bir anne olarak kabul edemeyeceklerini söyledi.

Bu sorunun sadece Türkiye'de olmadığını, zaman zaman dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bile çocuklara yönelik bu tür cinsel saldırı haberlerinin basına yansıdığını vurgulayan Elmasoğlu, “Ülke olarak bu konuda 'sen yaptın' 'ben yapmadım' kavgasından daha öteye gitmek zorundayız. Sağlıklı bir toplum yetiştirmek için topyekün gelişmiş bilinç düzeyine ulaşmamız gerekiyor. Unutmamalıyız ki bu sapıklıkları yapanların dini, dili, ırkı, inancı, partisi veya siyasi görüşü olamaz. Önemli olan toplumda yer alan bu çürük elmaları temizleyecek mekanizmaları harekete geçirmek. Artık bundan sonra Türkiye'de kadın ve çocuklara yönelik yapılacak her türlü istismarın karşılığının ceza olarak bulmasını diliyoruz" dedi.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?