Egesel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şahin: “Gün, günü değil Türkiye’yi kurtarma günüdür”

İzmir’in önde gelen inşaat firmalarından Egesel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şahin, İz Gazete’ye konuştu; “Biz Egesel inşaat olarak hiç bir çalışanımızı işten çıkarmıyoruz.  Tüm çalışanların maaşını zamanında kesintisiz, tam olarak hesaplarına yatırıyoruz. Hükümet’ten de  konuda yaramıza merhem olacak acil önlemler bekliyoruz” dedi.

EKONOMİ 30.03.2020, 18:22 30.03.2020, 18:31
Egesel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şahin: “Gün, günü değil Türkiye’yi kurtarma günüdür”

Dünyanın başına bela olan Koronavirüs , ekonomiyi de vurmaya devam ediyor… Önlem tedbirleri çerçevesinde binlerce işletmenin, fabrikanın, esnafın kapısına kilit vurduğu, işsizliğin giderek arttığı ülkemizde iş dünyası çıkış formülleri arıyor. Bu konuda en büyük beklenti şüphesiz hükümetten…

Sıkıntılı günler geçiren İş dünyası,  alınan ekonomik önlemlerin yeterli olmamasından dertli… Fabrikasını, işletmesini kapatanlar işçi çıkarmaya başlarken, krize rağmen çalışanını mağdur etmeyen işletmeler ve şirketler de gurur kaynağımız oluyor… Krizden şüphesiz en çok inşaat sektörü etkilenmiş durumda. Konut satışları bıçak gibi kesildi. İnşaatlarda durmuş durumda… 

İnşaat sektöründe yaşananları, İzmir’in önde gelen inşaat firmalarından Egesel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şahin’le konuştuk. İzmir ve çevresinde sayısız projeye imza atan Egesel İnşaat’ın da yaşanan krizden etkilendiğini anlatan Şahin, buna rağmen çalışanlarını koruyacak önlemler aldıklarını söyledi. Şahin, “Biz Egesel inşaat olarak hiç bir çalışanımızı işten çıkarmıyoruz.  Egesel  inşaat olarak tüm çalışanların maaşını zamanında kesintisiz olarak hesaplarına yatırıyoruz. Tüm sosyal haklarını eksiksiz olarak ödüyoruz. Alt taşeronlarımızın ödemesini zamanında eksiksiz olarak ödüyoruz. Bu çalışmamızı ve ödemelerimizi şimdilik 1 yıl süre ile garanti altına alarak kimsenin burnunu kanatmadan, mağdur etmeden yolumuza devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

BANKALAR DAHA DUYARLI OLMALI

Hükümetin ve bankaların kriz karşısındaki tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hüseyin Şahin:  “Bu zor süreçlerden geçerken tüm kurumların  duyarlı, gerçekçi, fedakar olması gerektiğini düşünüyoruz. Bankalar ve tüm kurumların günü kurtarma anlayışı yerine daha uzun vadeli planlamalarla toplum ve iş dünyası yararına ciddi adımlar atmaları gerektiğine inanıyoruz. Devlet kurumları bu konuda ciddi adımlar atmalı, teşvik edici olmalı, toplumun her kesimine eşit mesafede davranarak sorunları kısa sürede yerinde çözme gayretinde olmalı.”

BU FAİZ ORANLARI İLE NEFES ALAMAYIZ

Hükümete ve bankalara öneriniz, çağrınız neler. Nasıl tedbir alınmalı, neler yapılmalı?

Hüseyin Şahin:  “Ülkemizin içinde bulunduğu bu açmazda biz müteşebbislerin mevcut faiz oranları ile bir arpa boyu yol alamayacağını tüm kurumların bilmesini isterim. Bırakın yatırım yapmayı % 11/ % 12 gibi maliyetli krediler firmaları açmaz içine sokacaktır. Şu aşamada bizler gibi yatırımını devam ettiren firmalara % 7.5 geçmeyecek şekilde düşük maliyetli en az 1 yıl ödemesiz krediler verilmeli. Firmalar sağlıklı bir biçimde ticari varlığını sürdürebilirse çalışanına sahip çıkabilir, bu süreçleri ekonomik olarak en az zararla atlatabiliriz. Gün günü kurtarma değil, Türkiye'yi, ülkemizi kurtarma, birbirimize sahip çıkma günüdür. Biz Egesel ailesi olarak çalışanlarımıza karşı üstümüze düşen görevi bu anlayış ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Hep birlikte, Başaracağız!”

DÜNDEN BUGÜNE EGESEL İNŞAAT

1995 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmamız; konut, mesken ve taşınmaz mülkler konusunda başarılı pek çok projenin sahibidir. EGESEL İNŞAAT, ele aldığı tüm projelerde arazi seçiminden zemin sağlamlaştırmaya, çevreye ve yönetmeliklere uygun projelendirmeden yaşam alanlarına değer katan en küçük ayrıntılara kadar tüm süreçleri titizlikle yürütür.

Sağlam alt yapısı ve ekonomik gücünü, zengin teknik kadroyla bütünleştiren EGESEL İNŞAAT her türlü detayın titizlikle tasarlandığı mükemmel projelere imza atar. Müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutan EGESEL İNŞAAT’ta hedeflenen ilk nokta “minimum hata”dır. Egesel İnşaat ilkelerine bağlılığı, üstün kalite anlayışı ve üzerinde önemle durduğu güvenilirliği ile dünya standartlarında yaşam alanları üretmeye yeni projelerle devam etmektedir. EGESEL İNŞAAT’ın tüm kadrolarının mesleğe ve sektöre bakışında kurucumuz Hüseyin Şahin’in geniş dünya görüşünün yansıması vardır.

Bizim için mesleğimiz, yalnızca mekânlar inşa edip ticari varlığı sürdürmek değildir. İşimiz, insanların hak ettiği değerli yaşam alanlarını, olması gereken detaylar ve özelliklerle projelendirmek ve hayata geçirmektir. Sosyal düşünce ve kimliğimiz imza attığımız tüm projelerde kendisini hissettirir. Çünkü bizim için yaşam, bir değerler bütünüdür.

EGESEL İNŞAAT GÖRECE VE GAZİEMİR PROJELERİ

Egesel İnşaat yeni projelerine de devam ediyor… Egesel’in 86 yeni projesinden 43’ü İzmir’in Menderes ilçesi Görece mahallesinde, 43’ü Gaziemir’de yer almaktadır. Görece Projemiz havaalanına bir kilometre mesafede olup, doğa ile iç içe 4 adet özel güvenlikli site kapsamında triplex villadan oluşmaktadır. Her bir villanın kendine ait yüzme havuzu, saunası ve otoparkı bulunmaktadır. Görece’deki diğer 39 adet süper lüks dairelerimiz de aynı özellikleri taşımaktadır. Görece’deki toplam yatırım maliyetimiz 55 milyon Türk lirasıdır.
Gaziemir Projemiz ise, havaalanına 2 kilometre mesafede olup Gaziemir’in muhteşem doğası ile iç içedir. Site şeklinde olup 43 adet 3+1 ve 4+1 süper lüks daireden oluşacaktır. İçinde açık ve kapalı yüzme havuzu, fitnes salonu, saunalar bulunmaktadır. Esbaş Serbest Bölge, Optimum, çevre yoluna çok yakın ve şehre hem yakın hem uzak kolay ulaşılabilir merkezi konumdadır. Gaziemir projemizin maliyeti ise 60 milyon Türk Lirasıdır. Görece ve Gaziemir Projelerimizin toplam maliyeti 115 milyon Türk Lirasıdır.
Yorumlar (3)
Mücahit Koparal 2 ay önce
Hüseyin bey size yakıdansa buydu. Kalben tebrik ediyor
Sizin gibi bir dostum olduğu için gurur duyuyorum sevgiler
Süleyman şentürk 2 ay önce
İnşAllah bu sıkıntılardan çok fazla yara almadan milletce birlik beraberlik içinde kalkarız
Evren 2 ay önce
Hüseyin bey baba adamdır...iyiki tanımışım sahsini ve ailesini...sevgiler saygilar
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?