Efes Selçuk’a 2019 yerel seçimlerden bu yana ayrı bir değer veren Özgür Özel, Kurultay öncesi delegesi olmayan Efes Selçuk’a gelerek Partisinin İlçe Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu ve İlçe örgünü ziyaret etmişti. CHP İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen ve kurultay öncesi yapılan bu ziyaretten oldukça mutlu olan partililer sosyal medya hesaplarından başarı mesajları paylaştı. 

CHP İlçe binasına Özel'in afişi asıldı

Partisinin hafta sonu yapılan kurultayına katılan CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, Özgür Özel'in Genel Başkanlığına seçilmesiyle birlikte ilçe binasına Başkan Sengel ile el ele çekilmiş pankartını astırdı.  Kurultayı Ankara'da Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye Meclis üyeleri, CHP İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve parti üyeleriyle birlikte giderek takip eden CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, kurultay sonucunda tebrik mesajı yayımladı. Onbaşıoğlu, mesajında; "Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılının İlk Kurultayında, 38. Olağan Kurultayımızda Genel Başkanlık görevine seçilen yeni Genel Başkanımız sayın Özgür Özel’i kutluyor ve başarılar diliyoruz" dedi.

İkinci yüzyıla güçlenerek giriyoruz

Genel Başkanlık seçiminin hemen ardından devam eden Parti Meclis ve Yüksek Disiplin Kurulu’na seçilen tüm yol arkadaşları için de mesaj yayımlayan CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, mesajında; “38. Olağan Kurultayımız sonucunda Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu’na seçilen tüm yol arkadaşlarımızı gönülden kutluyoruz. İlgili karar organlarında bugüne kadar emek vermiş olan önceki dönem partililerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. CHP ailesinin bir üyesi olmanın gururuyla, ikinci yüzyıla güçlenerek giriyoruz” dedi.

Kurultay sonrası Efes Selçuk’a döner dönmez parti binasına yeni Genel Başkanı Özgür Özel’in Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile birlikte el ele verdikleri fotoğraf karesini parti binasına astı.  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhuriyetin 100.Yılında 28 Ekim günü kurultay öncesi Aydın programı sonrası Efes Selçuk İlçe Başkanlığını da ziyaret etmiş, partilileri ile kucaklaşmıştı.