Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Ahmet Özken, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İzmir’in Kemalpaşa ilçesi Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

dr-aaaaahmet-ozken-adayligini-acikladi-basliyoruz-kemalpasam

29 Ekim 2023 Pazar günü düzenlediği toplantı ile aday adaylığını açıklayan Özken, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bu anlamlı günde “Başlıyoruz Kemalpaşam” diyerek, büyük bir heyecan ve güvenle yola çıktım. Tüm kökleri bu ilçede olan bir Kemalpaşalı olarak amacım; sanayiden tarıma kadar her alanda büyük potansiyeli olan güzel ilçemizin daha da gelişmesini sağlamak için hizmet etmek. Projelerimi açıkladığım bu günde, Kemalpaşalı hemşerilerimden gördüğüm büyük destek hem beni mutlu etti hem de doğru yolda olduğumu gösterdi” diye konuştu.

dr-ahmet-ozken-adayligini-acikladi-basliyoruz-kemalpasam1

Kemalpaşa ve Kiraz'ı marka olacak

Kemalpaşa için pek çok projesi olduğunu vurgulayan Özken, “Kemalpaşa’yı Kent Konseyimiz ile birlikte yöneteceğiz.  Sivil topluma büyük önem verdiğimiz için bir Sivil Toplum Yerleşkesi kuracağız” dedi. En önemli proje ve hedeflerinden birisinin “Kemalpaşa’nın Markalaşması” olduğunu belirten Özken, “Bu markalaşma ile bizi Türkiye ve Dünya tanıyacak. Bu büyük hedefi gerçekleştirmek için en çok da ilçemizin potansiyeline güveniyoruz. Üretim ve değerleri ile Kemalpaşamız marka olmayı hak ediyor. Tüm değerlerimiz hak ettiği ilgiyi görecek, en başta da büyük zenginliğimiz olan topraklarımız ve tarımsal üretimimiz. Tarımsal üretim deyince herkesin ilk aklına gelen ürünümüz olan Kemalpaşa Kirazımızın Kemalpaşa Tarım Destekleme ve Geliştirme Derneği (KEMTAR) olarak coğrafi tescilini aldık. Kiraz işleme ve kurutma tesisi kuracağız. Kemalpaşa kirazımızın üretimini, ihracatını yükselteceğiz, üreticilerimizi destekleyeceğiz. Kemalpaşa kirazımız dünya markası olacak.

dr-ahmet-ozken-adayligini-acikladiiiii-basliyoruz-kemalpasam

Çocuklar, gençler ve kadınlar

Tüm Kemalpaşa halkını kucaklarken çocuklar, gençler ve kadınlara özel bir önem verdiklerinin altını çizen Özken, bu üç kesim için özel projeler ürettiklerini söyledi. Özken, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için Çocuk Meclisi kurulacak ve çocuklar da sesini duyuracak. Kemalpaşa’nın Hünerli Kadınları, el işlerini dünyaya satacak. El işi deyince ilk akla gelen yerlerden olan Nazarköy dünyaya açılacak. Dış ticaret alanında yıllardır üniversitelerde gençlere ders veriyorum, o yüzden gençlerin hayallerini, isteklerini biliyorum. Başta Kemalpaşalı gençler olmak üzere tüm İzmirli gençleri geleceğe hazırlayacak olan ‘İş Garantili Üniversitemiz’ kurulacak” dedi.

dr-ahmet-ozken-adayligini-acikladi-basliyoruz-kemalpasam2

Lojistik köy

Kemalpaşa’nın sadece verimli toprakları ile değil ev sahipliği yaptığı sanayi tesisleri ile üretim ve ihracatta da büyük potansiyeli olduğunu hatırlatan Özken, “Yıllardır Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeliği yapıyorum ve buradaki deneyimlerimi ilçemize aktarırken, sanayi, ihracat ve lojistik alanlarında da ilçemizi daha da geliştirmek istiyorum. Bu potansiyeli daha da verimli değerlendirmek için bir “Lojistik Köy” kuracağız. Kemalpaşa’yı Kemalpaşalılar için, İzmirliler için ve tüm ülkemiz için daha da zenginleştireceğiz” dedi.

dr-ahmet-ozken-adayligini-acikladi-basliyoruz-kemalpasam (2)

Gönüllere gireceğiz

“Kemalpaşa halkının desteğini göreceğimize inancım tam” diyen Özken, büyük bir heyecan ve azimle belediye başkanlığı görevine talip olduğunu söyledi. İnanıyorum ki hemşerilerimizin gönüllerine gireceğiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Büyük işler, mühim teşebbüsler ancak müşterek mesai ile mümkündür’ sözlerinde belirttiği gibi tüm bu hedeflerimize Kemalpaşalılarla birlikte yürüyeceğiz, birlikte başaracağız. Başlıyoruz Kemalpaşam” diye konuştu.

Kemalpaşa’nın 49 mahalle ve köyünden gelen muhtarlar başta olmak üzere esnaf, zıraat odaları başkanları, belediye meclis üyeleri, akademisyenler, siyasi parti temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi delege ve üyelerinin geniş bir katılımı ile gerçekleşen toplantıda aynı zamanda Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıldönümü de büyük bir coşku ile kutlandı.

dr-ahmet-ozken-adayligini-acikladi-basliyoruz-kemalpasam (1)

Dr. Ahmet Özken kimdir?

1977 yılı doğumlu ve İzmir Kemalpaşalı olan Ahmet ÖZKEN, ön lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Meslek Yüksek Okulu “Gümrük İşletme” bölümü, ardından lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi “Maliye” bölümünde bitirmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Dış Ticaret” bölümünde “E-gümrük Uygulamaları ve Dış Ticarete Etkileri” konulu tezi ile Yüksek Lisans eğitimini, Yaşar Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında ise Doktora çalışmasını tamamlamıştır. Doktora tez konusu “AB Gümrüklerinde Uygulanan Tek Pencere (Single Window) Sisteminin Türkiye'ye Uyarlanması” dır.

dr-ahmmmmet-ozken-adayligini-acikladi-basliyoruz-kemalpasam

1996 yılından itibaren dış ticaret ve gümrük sektöründe çalışmış 2002 yılında Gümrük Müşavirliği Belgesi'ni almıştır. ÖZKEN Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. ve ÖZKEN Akademi & Danışmanlık Ltd. Şti.'nin kurucu ortağı olan ÖZKEN, başta Ekonomi Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu 75 farklı ilde düzenlediği seminerlerde, Ticaret ve Sanayi Odalarında, İhracatçılar Birliklerinde, Gümrük Müşavirliği ve YMM hazırlık kurslarında 30.000'den fazla kişiye eğitim vermiştir. Ayrıca Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi'nde de “Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatı” üzerine önlisans/lisans/ lisansüstü dersleri vermektedir.

dr-ahmet-ozken-adayligini-acikladiiii-basliyoruz-kemalpasam

Ortak yazarlarla yazılmış Gümrük ve Dış Ticaret ile ilgili 8 ulusal kitabı olan ÖZKEN, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyeliği, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Kemalpaşa Tarım Destekleme ve Geliştirme Derneği (KEMTAR) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Eğitim Vakfı (TEV) başta olmak üzere daha pek çok sivil toplum kuruluşu üyesidir. 2019 yılında başlayan Kemalpaşa Belediyesi CHP Meclis Üyeliği ve çeşitli komisyonlardaki görevlerine halen devam etmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu sahibi olan ÖZKEN 7 kuşaktır Kemalpaşalıdır ve aileden gelen tarım ile hayvancılığı da aktif olarak sürdürmektedir