CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’yı makamında ziyaret etti.  Şube başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarete CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ve partililer katıldı.

Ziyarette konuşan Işık, işçi sınıfının dayanışma içerisinde mücadele etmesi, emeğin değer görmesi anlamında örgütlenmenin önemine dikkat çekerek DİSK’in yıllardır bu doğrultuda hizmet verdiğini söyledi.

Emekçilerin yanında olacağım

Sosyal demokrat bir birey olarak emeği oldukça önemsediğini, emekten yana bir başkan adayı olduğunu da vurgulayan Ünal Işık, seçilmesi halinde hiçbir işçiyi mağdur etmeyeceğini; emeğiyle, alın teriyle çalışan işçilerin, emekçilerin her zaman yanında olacağını söyledi.

Işık, “Belediye çalışanları bizim için oldukça önemli. Hiçbir arkadaşım endişe etmesin, göreve seçildiğimde alın teriyle çalışan, üreten, emek veren çalışanlarımızın her zaman yanında olacağım. Bizim anlayışımızda ve değer yargılarımızda emek kutsaldır. Her zaman emeğe sahip çıkacağız” dedi.

2014 yılından beri Gaziemir Belediyesi meclis üyesi olduğunu hatırlatan Işık, belediye başkanı olarak da önemli görev ve sorumluluklar almak ve Gaziemir’e daha iyi hizmet vermek istediğini ifade etti.

Emeğe sahip çıkana biz de sahip çıkarız

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sendika olarak emeğe sahip çıkan, çağdaş, modern, İzmir’in demokrat yapısıyla örtüşebilen, emekçi başkan adaylarının yanında olduklarını ve onları destekleyeceklerini söyledi. Başkan Sarı, CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık’a da başarı dileğinde bulundu.

Editör: Duygu Kaya