nadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Dilan Polat'ın ifadesinin ayrıntıları bir bir ortaya çıkıyor. Polat, mal varlığı olarak sadece 1 ev ile 3 arabası olduğunu ifade etmesine karşın devlet kayıtlarındaki mal varlığı listesinde 6 tarla, 2 konuk, 4 iş yeri olduğu ortaya çıkarıldı. 
Dilan Polat, ifadesinde geçim kaynağı ve mal varlığının sorulması üzerine "Güzellik merkezim var. Bunun yanı sıra şahsımın isim hakkı gelirleri ile 130 şubem mevcuttur. Bu şubelerden isim hakkı olarak kira almaktayım. Aylık takribi bir rakam söyleyemiyorum. Şahsıma ait kayıtlı mal varlığı olup olmadığını bilmiyorum" dedi.

Şirket sahipliği hakkında 

Dilan Polat'a 31 şirket ismi sorulduğu ve sadece 2 şirketin kendisine ait olduğunu, aralarında Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi firmasının da olduğu diğer 29 şirketin ortaklık ve sahipliğinin olmadığını söylediği öğrenildi. Polat'a mal varlığı listesi gösterildi, listede 6 tarla, 2 konut ve 4 de iş yeri yer aldığı öğrenildi.

Mal varlığından haberi yokmuş!

Dilan Polat buna karşın, "Mal varlığı listesinde sadece ikamet ettiğim Çekmeköy'de bulunan ev hakkında bilgim vardır. Ayrıca Mercedes marka araçtan bilgim vardır. Ferrari ve Porsche marka aracı biliyorum bu kadar. Diğer araçların da kime kayıtlı olduğunu bilmiyorum. Bazı araçlar şirketimizin araçlarıdır. Bunların alım ve satım işlerinden haberim yoktur. Bu şirkete ortak olduğumu bilmiyordum" diye karşılık verdi.

Para transferleri hakkında Polat ne dedi?

Polat'a MASAK rapor doğrultusunda sahte fatura düzenlenerek yüksek miktarlardaki para transferleri hakkında sorulan diğer tüm sorulara ise "Bilgim yoktur" cevabını verdiği öğrenildi. Genel olarak diğer şirketlerdeki paraların Milda Gayrimenkul şirketinde toplanmasına Dilan Polat, eşinin ticaret yapmak için aktarmış olabileceğini söylediği öğrenildi.