Vatandaş buluşmalarına ara vermeden devam eden CHP Bornova Belediye Başkan A.Adayı Güney Temiz, Altındağ’da kahvehane toplantısında hemşerilerine seslendi.

Hizmet kalitesini arttırmak ve hızlandırmak için e-belediyecilik uygulamalarına ağırlık vereceklerini ifade eden Temiz, “Teknolojiyi ve bilgiyi etkin kullanmak önceliğimiz olacak. Belediyecilik hizmetlerimizin bütünleştirilmiş bir biçimde elektronik ortamdan sağlanması için gerekli e-belediyecilik altyapımızı daha da güçlendireceğiz. Kent yönetimine katılımdan altyapı hizmetlerine,  çöp toplama, sosyal hizmetler ve kültürel faaliyetlere kadar birçok alanda e-belediyecilik uygulamalarımıza ağırlık vereceğiz. Projelerimiz ve yatırımlarımız için e-belediyecilik uygulaması aracılığıyla yurttaşlarımıza danışacak, fikirlerini soracak anketler düzenleyeceğiz. Biz, yenilikleri ve akıllı teknolojileri Bornova’mızın doğasına, kültürel mirasına ve kimliğine uygun olarak etkin ve verimli bir şekilde hayata geçireceğiz. Çağı yakalayan e-belediyecilik hizmetlerimizi gerekli her alanda yaygınlaştırarak, dijital belediyecilik için adım atacağız, e-devlet hizmetleri ile entegrasyonumuzu güçlendireceğiz. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu kavşak noktalarımızda ve meydanlarımızda ücretsiz, güvenli ve sınırsız kablosuz internet hizmetine öncelik vereceğiz” dedi.

 Üreten ve istihdam yaratan anlayış

Yurttaşların eşitliği anlayışıyla, kültürel zenginliklerini kucaklayarak tüm mahallelere hizmet kalitesinde eşitlik sözü vererek konuşmasına devam eden Temiz, “Her alanda üreten ve insanlarımıza nitelikli istihdam yaratan bir anlayışı inşa etmek için sorumluluk alacağız. Bornova’mız 2., 3., 4., 5. Sanayi siteleri, Ayakkabıcılar Sitesi, Dökümcüler Sitesi, Hurdacılar Sitesi, Fincancılar Çarşısı ve bir çok fabrikasıyla bir üretim merkezidir. Bu bilinçle hareket edecek; iş, yaşam alanlarının ve kamusal alanların parçalanmadığı, tersine bütünleştiği bir yönetim anlayışı için çalışacağız. Bornova’mıza kazandıracağımız; kreşlerle, gündüz yaşam evleriyle, bütçe dostu sosyal tesislerle istihdam alanları yaratacağız. Bornova’mızda faaliyet gösteren üretim tesisleriyle daha yakın ilişkiler içerisinde olacak ve çözüm ortaklığı yapacağız. İşsizlikle, yoksullukla topyekun mücadelede üzerimize düşen sorumluluğu alacağız” dedi.