CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu depremin 16. gününde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler ile birlikte Adıyaman Gölbaşı ilçesinde incelemelerine devam etti.

16. günde ekmek yok, su yok, çadır yok….

Bölgede yürek burkan manzaraları gördüklerini dile getiren Özcan Purçu; yaşananların kader değil; keder olduğunu belirtti.

CHP’li Purçu konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Adıyaman Gölbaşında hayatlar durmuş; insanlar kaderine terk edilmiş. Aileler çadırsız, aileler aç, susuz.. Buldukları kamyon kasasını kendilerine ev yapmış; çoluk çocuk, bebek demeden aileler toplanıp kamyon kasalarında var olma savaşında.. Buraya ekmek bile 2-3 günde bir geliyor. Gölbaşı Balkar beldesinde 360 hane varken; şu an hepsi yerle bir olmuş. Buradan vatandaş hükümete sesleniyor: Sesim geliyor mu? Pandemide maskede sınıfta kalan iktidar; depremin 16. gününde bile ne yazık ki ekmek bile dağıtamıyor. “

CHP’li Purçu bölgede CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile inceleme yaparken; eskiden MEB tarafından okul olarak kullanılan daha sonra Tecirli Köy Yaşam Merkezi'ne dönüştürülen binanın da tam fay hattı üzerinde olduğunu ifade etti.

Editör: Duygu Kaya