Ak Gençlik tarafından Nazilli'de bulunan bir binaya asılan pankarta tepkiler büyüyor. Konu ile ilgili açıklama yapan CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Bülbül, pankartta millet ittifakı partilerinin terörle ilişkilendirildiğini belirterek tepki gösterdi.

AKP Gençlik Kolları, Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir binaya skandal bir afiş astı. Afişte millet ittifakının yuvarlak bir masa etrafında toplanmasının karikatürize edilmiş görüntüsünde silah ayrıntısı ile terör ilişkilendirmesi yapıldı.

Bunun üzerine CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül afişin asıldığı alana giderek açıklama yaptı. Bülbül açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın Nazilli'de yapacağı miting öncesi her seçim sürecinde olduğu gibi provokasyon dolu bir olay yaşandı. AKP Nazilli Gençlik Kolları, Altılı Masa'yı terörle suçlayan çirkin bir pankart astı. Gider ayak bu milleti daha ne kadar böleceksiniz. Ülkenin yarısından fazlasını temsil eden sayın genel başkanları terörle suçlamak haddinize mi? Bu ucube, akıl dışı, zihniyet çürüklüğünün dışa vurumu olan pankart oradan derhal indirilmelidir.” dedi.

CHP’li Bülbül, ayrıca afişle ilgili Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.