CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı Çetin Akın seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğü ziyaret programları hız kesmeden sürüyor. Başkan Çetin Akın, ‘Yapacaklarımızın dahası var’ diyerek Turgutlulularla buluşmalarına Yeni Mahallede devam etti. Mahalle ziyareti adeta miting havasında gerçekleşirken, mahalle sakinleri sevgi dolu karşılamalarıyla Başkan Akın’a büyük ilgi gösterdi. Başkan Çetin Akın Yeni Mahalledeki buluşmasında beş yıl boyunca Turgutlu’nun her noktasında yapılan nitelikli çalışma ve projeleri hemşehrilerine tek tek anlattı.

Beş yıllık hizmet sürecinde Turgutlu’ya kazandırdığı eserlerden bahseden Başkan Çetin Akın, “Yerel iktidarı aldıktan sonra bir asfalt şantiyesi kurduk, 250 km ova yolunu bugüne kadar asfaltladık. 17 adet su dolum istasyonunu köylerimize kurduk, çiftçilerimizin su ile buluşmasını sağladık. 114 Milyon lira ile Turgutlu tarihinin ekonomik olarak en değerli projesi olan 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı’na imza attık. Cuma Pazarı'nın hem kamulaştırmasını hem de hayata gerçekleştirmesini 8 ay gibi kısa bir sürede yaptık. Urganlı Mahallemize Düğün Salonu, Çepnidere Mahallemize Düğün Salonu ve halı saha, Çepnibektaş Mahallemize çok amaçlı salon, Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi, Atatürk ve Mustafa Kemal Mahallelerimize taziye evleri yaptık. Bunun yanında birçok sosyal proje yaptık” dedi.

Türkiye’ye örnek olan proje dört mahalleye daha kazandırılacak

Hayata geçirdiği Çocuk Kültür Sanat Merkezi projesinin dört mahalleye daha kazandırılacağını müjdeleyen Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Çetin Akın, “Türkiye’de örnek olan bir projeye imza attık. Üç öğün beslenme programını ve okul öncesi eğitimi ücretsiz vererek Mustafa Kemal Mahallemize Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi kazandırdık. İkincisi Albayrak Mahallemizde bitmek üzere. Üçüncüsünü Atatürk Mahallemize, dördüncüsünü Selvilitepe Mahallemize, beşincisini Kır Mahallemize kazandırıyoruz.

Başkan Çetin Akın ziyaretinin sonunda "Bu gece Yeni Mahallemizin güzel insanlarıyla buluştuk. Bizleri miting havasında coşkuyla karşılayan kıymetli hemşehrilerim; desteğiniz güç, dualarınız kuvvet veriyor. Gönüllerimiz bir oldukça aydınlık ve güzel günlere daha güçlü adımlarla yürüyoruz. Tüm Yeni Mahalleli hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Yine birlikte başaracak, yine birlikte kazanacağız" sözleriyle hemşehrilerilerine teşekkürlerini iletti.

Editör: Tuğkan Üsküp