Gizem TABAN ŞEBER/İZGAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in İzmir programının ikinci durağı Bayraklı oldu. Bayraklı’da yer alan 30 Ekim Deprem Anıtı’nı ziyaret eden Özel, seçim otobüsü üzerinde yurttaşlara seslendi.

‘Çantada keklik’ yanıtı

‘CHP İzmir’i çantada keklik sanıyor, CHP İzmir’i dinlemiyor’ eleştirilerine atıfta bulunan CHP Lideri Özel, “Biz İzmir’i biliyoruz, okuyoruz, anketler yaptırıyoruz, taleplerine bakıyoruz ve ona göre İzmir’de büyük bir değişimi, dönüşümü hep birlikte başlatıyoruz. Geçmiş dönemde hizmet eden tüm belediye başkanlarımız çok kıymetli… Ancak İzmir’in beklentisi, İzmir’in en önemli talebi büyük bir değişim ve dönüşümden yana…” dedi.

Önal ve Tugay size emanet

Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ı seçmene emanet ettiğini belirten Özel, “Bayraklı’da; 3 dönem önce gençlik kollarında genel sekreterlik görevi yapmış, 3 dönem gençlik kolları yöneticiliği yapmış, son dönemde Bayraklı Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı yapmış, 5 yıldır belediyede deneyimli, örgütten gelen, 39 yaşında İrfan Önal var. Adaylarımızı Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in kentine, laik, çağdaş, güzel İzmir’e emanet ediyorum. İrfan kardeşimizi de Bayraklı’nın güzel insanlarına emanet ediyorum. Takım kaptanımız Cemil Tugay’ı da sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.

Takipçisi olacaklar

“Tüm adaylarımızdan iyi, dürüst yönetim bekliyoruz ama bu iki arkadaşımızdan farklı bir beklentimiz var” sözleriyle açıklamalarını sürdüren Özel, 30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen depremi hatırlatarak Büyükşehir Adayı Tugay ile Bayraklı Adayı Önal’ın deprem sonrası oluşan mağduriyetlerin giderilmesine dair konuların takipçisi olacaklarını kaydetti. Özel, şunları söyledi: “İki arkadaşımızın temel görevi depremde oluşan mağduriyetlerin giderilmesinin takipçisi olacaklar. Bayraklı'nın kentsel dönüşümü için, dirençli kent haline gelmesi, depremde aynı felaketi yaşamamak için ikisine birden çok inanıyorum, güveniyorum. Bayraklı'nın kentsel dönüşüm, depremsellik sorunu, depremzedenin mağduriyeti, hayatını kaybetmişlerin, kalanlarının meselesi İrfan'a, Cemil başkana ve Özgür Özel olarak bana emanettir.”

İzmir ittifakı var

Özel, ‘İzmir İttifakı’ vurgusu yaparak, “İzmir’de bir yanda Cumhur İttifakı var, bir yanda İzmir’deki sosyal demokratların, milliyetçi demokratların, muhafazakar demokratların, Türk, Kürt, Laz, Çerkez demokratların, hepsinin birden bir arada olduğu daha güçlü bir ittifak var; İzmir’de İzmir İttifakı var. Türkiye’de Türkiye İttifakı var” ifadelerini kullandı.

Editör: Esra Seyirden