Toplu iş sözleşmesi krizinin yaşandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan memurlar arasında örgütlü kamu sendikalarının üyeleri CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile görüştü. Toplantıya Tüm Yerel-Sen, Tüm Bel-Sen, Birlik Yerel Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen yöneticileri katıldı.

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) İzmir 1 Nolu Şube, görüşme hakkındaki detayları sosyal medya hesabından paylaştı.

Sendikanın X platformu üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Bugün, saat 09.30'da İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde örgütlü sendikalar olarak CHP İl Başkanı Sayın Şenol Aslanoğlu ile talebine istinaden bir görüşme gerçekleştirdik.

Görüşmede Şenol Aslanoğlu alınan kararın CHP Genel Merkezi nezdinde alınan bir karar olduğunu, dolayısıyla çözümün de genel merkezden doğru yapılacak görüşmeler ile alınabileceğini ve asıl çözümün iktidarın bu yasal sınırı kaldırarak olacağını ifade etti. Kendisinin de çözüm noktasında hem İzmir'de hem de genel merkezde aracı olacağını söyledi.

İzBB'nde örgütlü sendikalar olarak bizler de sorunun çözümünü başka yerlere havale etmenin doğru olmadığını, bayram öncesi emekçilere reva görülen bu tutumu kabul etmediğimizi ifade ettik.

AKP’nin çıkardığı yasalara bel bağlanıyor!

Bununla beraber, AKP'nin çıkarmış olduğu bu gerici ve anti demokratik sözde yasalara bel bağlamanın kendisini sosyal demokrat diye ifade eden belediye başkanlarına ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışmadığını ifade ettik.

Mücadele hem İzmir’de hem de Ankara’da sürecek

Ayrıca alınan bu kararın geri alınmaması durumunda mücadelemizin hem İzmir'de hem Ankara'da genel merkezlerinde devam edeceğini ifade ederek toplantıdan ayrıldık. Buradan bir kez daha ifade etmek isteriz ki; gasp edilen haklarımız geri verilinceye kadar mücadelemiz artarak hem İzmir'de hem de genel merkez düzeyinde devam edecektir. Yapacağımız eylem etkinlik programını tüm sendikalarla birlikte karar alıp duyurusunu yapacağız.”

Kaynak: HABER MERKEZİ