Gizem TABAN/İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleşti. CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen törende, İzmir’de CHP’den milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan toplam 193 isim kamuoyuna tanıtıldı. Alanda bulunan LED ekranda, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazandığına yönelik tasarlanan video gösterildi. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu’nun ‘Hepimiz adayız’ vurgusu yaptığı konuşmasından kesitlerin yer aldığı ve CHP’nin ‘Sana söz’ sloganıyla hazırladığı videonun gösterimi de yapıldı. 

dc2f0d53-93a9-4412-87d9-5e41c2725592

Onur duyuyorum

CHP İzmir Milletvekilli Aday Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Her biri birbirinden değerli, her meslek grubundan, toplumun her kesiminden değerli aday adaylarımız sizlerle burada olmaktan onu duyuyorum, sizlerle aynı kavganın parçası olmaktan, büyük bir mücadele yürütmekten kıvanç duyacağım” sözleriyle aday adaylarını selamladı.

43 gün sonra şafak doğacak

Göreve geldiğinden bu yana illerin plaka koduyla seçim için geri sayım yapan CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, “Seçime 43 gün kaldı. Bugün Kütahya… İzmir’den Kütahya’ya selam olsun.  Askerlikte şafağı sayarlar, 43 gün kaldı. Tam 43 gün sonra şafak doğacak. Çok uzun süredir karanlıklar içerisinde yaşıyoruz. Bu toplumu karanlıklara mahkum ettiler ama 43 gün sonra şafak doğacak ve 15 Mayıs sabahı hep beraber aydınlıklara uyanacağız” dedi.

Kampanya çoktan başladı

CHP örgütlerinin iktidar için çok uzun zamandır çalıştığını ve hazır olduklarını kaydeden Aslanoğlu, “Göreve geldiğimizde bu maratonun son 100 metresi demiştik. Uzu yıllardır CHP örgütleri çalışıyor. Bu 1 günlük, 10 günlük, 100 günlük bir çalışma değil. Kampanya çoktan başladı. CHP örgütleri çok uzun zamandır iktidar için yürüyor. Bundan sonraki mücadelemizde aday adayı arkadaşlarımızla beraber yürüyeceğiz. Hep beraber bu karanlığa son vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Kapı kapı gideceğiz

Aday adaylarının aday olup olmadığına bakmaksızın çalışacağına yürekten inandığını belirten Aslanoğlu, “Ben biliyorum ki aday olsun ya da olmasın her bir CHP’li aday adayımız, adaymış gibi, milletvekili olacakmış gibi son güne kadar çalışacak. Bundan tüm örgütümüz adı kadar emin. Tüm örgütümüz sokaklarda, her gün hane ziyaretleri, işyeri ziyaretleri yapıyor. Bundan sonra da her gün evlerde, işyerlerinde olmaya devam edeceğiz. İl yönetimimiz, ilçe başkanlarımız, ilçe yönetimlerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, meclis üyelerimizle 40 gün içinde 1 milyon 125 bin seçmene kapı kapı gideceğiz” açıklamalarında bulundu.

1fa2392d-627f-400a-998b-587b19218428

Bu seçimi farkla alacağız

Seçim çalışmalarından da söz eden İl Başkanı Aslanoğlu, şunları söyledi: “Her ilçede gece vardiyaları oluşturduk. Gece ayakta olan yurttaşlarımızla yan yana çalışacağız. Taksi duraklarına, fırınlara, hastanelere gideceğiz. Vatandaşımız neredeyse orada olacağız. Her ilçede engelli aileleri ziyaret edecek timlerimiz var, 30 ilçede çalışıyorlar. Dünyaca ünlü bilim insanı Daron Acemoğlu ile İzmir İl Örgütü birlikte çalışma yürütüyor. Kapı siyasetini, mesajları hocalarımız belirledi, ölçümünü onlar yapıyor, 200 arkadaşımız o alanda çalışıyor. Kadın kollarımız 120 takım oluşturdu, dar gelirli aileleri ziyaret ediyorlar. Hep birlikte çalışacağız. Aday adaylarımızdan da görüleceği gibi bu dönem partiye teveccüh çok yüksek. Toplum, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı olarak görmek istiyor. Toplum, Millet İttifakı’nı iktidar olarak görmek istiyor. Biz hep beraber Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu  13.Cumhurbaşkanımız yapacağız. Bu seçimi açık farkla alacağız, bahsettikleri gibi küçük bir farkla değil. Bunu toplumun her kesiminde görüyoruz.”

İzmir’de hedef yüzde 75

Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin CHP İzmir İl Örgütü’nün hedefini açıklayan Aslanoğlu, şöyle konuştu: “Biz bu seçimde İzmir’de her 4 vatandaşın 3’ünün oyunu alacağız. Hedefimiz bu şehirde yüzde 75’i yakalamak. Son dönemde kadın haklarına gelen saldırıları görüyorsunuz. İki oy uğruna yapmadıklarını bırakmıyorlar. Ama kadınlarımız bunu görüyor. Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak, kadınlarımız, gençlerimiz, halkımız kazanacak. Size söz yine baharlar gelecek, size söz aydınlığın ışığı hiç sönmeyecek.”