Gizem TABAN/İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziemir İlçe Kongresi, Sarnıç Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İki dönemdir görev yapan mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın tek aday olarak girdiği kongreye; CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Gaziemir Belediye Başkanı CHP’li Halil Arda, CHP İzmir önceki dönem İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İzmir önceki dönem İl Başkan Yardımcısı Yasin Ergül, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Arda Işık, ilçe başkanları, önceki dönem ilçe yöneticileri, partililer ve delegeler katıldı. Kongrenin divan başkanlığını CHP Isparta Milletvekili Yalım Arıcı yaptı.

chp-gaziemirde-tek-adayli-kongre-birlik-olmak-zorundayiz

İzmir'e gıpta ile baktık

Divan Başkanı, CHP Isparta Milletvekili Yalım Arıcı ise yerel seçimlere vurgu yaparak, “Yeni bir seçimden çıktık, hepiniz çok ama çok çalışıp, emek verdiniz. Ben milletvekili olmayan bir ilden geldim, oyumuzu yüzde 44 arttırdık ve ben vekil çıktım. Cumhurbaşkanlığı Seçiminde istediğimiz olmadı ama önümüzde bir yerel seçim var ve bu kongrelerde konuşup tartışıp, bu salondan kol kola çıkıp yerel seçimlere hep beraber hazırlanacağız. İzmir hep bizim önümüzde örnekti ve hep gıpta ile baktık. Sonra oyumuzu yüzde 44 arttırdık, 12 ilçede 6 ilçeyi kesin almaya talip bir partiyiz. Bunu size neden söylüyorum güçlüklere rağmen partimiz yoluna devam diyor. Bizler de yılmadan çalışıp bu yerel seçimlerden de güçlenerek çıkacağız. Mücadelemizi arttırmalı ve toplumsal örgütlenmeyi arttırmamız gerekiyor” diye konuştu. 

Yılgınlığa kapılmayacağız

Göreve yeniden talip olan CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, parti içi değişim tartışmalarına değinerek, “Siyasette asla ben demem. Asla kin tutmam. Ortak akıl hareket etmek benim asla vazgeçmeyeceğim bir şeydir. Partimizi tarihi bir kurultay sürecinde… Partimizde değişim; başkalaşmadan özünden ödün vermeden yapısal bir değişime, demokratik bir tüzük değişimine evet ama toplum değişiyor diyerek topluma ayak uyduracak olursak zamanla ortada CHP ne Cumhuriyet kalır. Atatürk’ün gösterdiği aydınlanma yolunda yürümeye devam edeceğiz. Her zamankinden daha çok birlik olmak zorundayız. Bugün, zapt edilemeyen tek kale CHP’dir. CHP, emperyalizme ve karşı devrimcilere karşı dimdik ayaktadır. Asla yılgınlığa umutsuzluğa kapılmayacağız” açıklamalarında bulundu. 

Listede kimler var?

CHP’li Özkan’ın ilçe yönetimi asil ve yedek, il kongre delege listesinde şu isimler yer aldı:

698e5b58-59d0-4c27-aa50-c94e60e571c4

Güven tazeledi

Oy kullanma işlemi saat 17.00 itibarıyla sona erdi. Doğal delegeler birlikte 405 delegeye sahip olan CHP Gaziemir'de 324 delege oy kullanırken 322 oy geçerli sayıldı. Kongreye tek aday olarak giren mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan güven tazeledi. 

ec844b42-c6f7-488b-a16c-d46f1631633b