CHP Gaziemir ilçe kongresini tamamlamasının ilk olarak sarnıç bölgesinde yaşayan delegeler ve partililer ile kahvaltıda bir araya geldi. Kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe yönetimiyle birlikte mahalle kahvaltılarıyla birlikte üyesiyle ve delegesiyle buluşacak olan CHP Gaziemir İlçe Örgütü, hızla tüm mahallelere bu organizasyonu yayarak örgütü bir araya getirip yaklaşan yerel seçimin alt yapısını oluşturmayı hedefliyor.

Kahvaltıda katılımcılara seslenen İlçe Başkanı Kasım Özkan, ‘’Gaziemir’in her mahallesinden delegelerimiz ve üyelerimizle bir araya gelip kucaklaşacağız, önce biz birlik olacağız ve umutlarımızı diri tutacağız. Önce üyemizin motivasyonunu yükselteceğiz. Bizler 100 yıllık ulu çınarın neferleriyiz. Umutların çok yüksek olduğu bir 14-28 Mayıs seçimi yaşadık. Hepimiz üzüldük ama artık ayağa kalkıp yerelde kazandığımız iktidarımızın üzerine koyarak topluma yeni bir başarı hikayesi yazmalıyız.

Yeni bir hikaye yazacağız

Ekonomik krizinin artarak devam ettiği, vatandaşının, işçisinin ve işvereninin belinin büküldüğü, her gün başka bir zam haberine uyandığımız bir Türkiye’den bahsediyoruz. Kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin her gün içimizi yaktığı, çetelerin kol gezdiği, kollanıp yol verildiği bir düzenden bıktık artık. Yeni bir hikayenin anca yerel seçimlerde alınacak yeni bir zaferle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu nedenle Genel Başkanımızın talimatıyla başlattığımız parti içi değişim/dönüşüm sürecini tamamladıktan sonra çok daha iddialı bir yerel seçim sürecini yaşayacağımızı biliyoruz. Bu yüzden örgütümüzün ve seçmenimizin moralini diri tutmak zorundayız. Geri bıraktığımız genel seçime takılı kalıp, partimizin ve ülkemizin önünü tıkamak yerine demokratik süreçleri işletip değişimi tamamlayacağız. Değişimi Gaziemir’den başlatacağız. Önce Gaziemir değişecek sonra Türkiye değişecek. İlçe yönetim kurulumuz büyük oranda değişti, yenilendi. Değişim dediğiniz böyle olur, sorun çıkaran, tıkanan bütün kanalları açarsanız değişimin önünü açmış olursunuz. Kasım gitsin başkası gelsin ile değişim olmaz.

Seçimde rekor kıracağız

Bu düşünceler ışığında Gaziemir’de başlattığımız değişimi delegelerimizle ve üyelerimizle de paylaştığımız. Partinin geleceğine ışık tuttuğumuz ve aynı zamanda birbirimizle kucaklaştığımız buluşmaları dün itibariyle başlattık ve Gaziemir’in 16 Mahallesine yaymayı hedefliyoruz. Biz Ulu çınarın yılmaz bekçileri; önümüzdeki yerel seçimlerde yeni bir rekor kırarak Gaziemir’i kazanacağız. Buradaki iktidarımızı sürdüreceğiz”’ diyerek yerel seçime dair güvenini ortaya koydu.